Investorid istuvad rahas

Romet Kreek 19. mai 2014, 14:46

Investorid on närve kaotamas ja müüvad aktsiaid. See on viinud mõne sektori madalamale tasemele alates 2008. aastast. Minevikus oli see ostusignaal, kirjutab Bloomberg.

Üle maailma on fondijuhid viinud raha osakaalu portfellis kahe aasta kõrgeimale tasemele, leidis Bank of America investorite küsitluses.

Investorid on aprillis tõmmanud USA aktsiafondidest välja umbes 10 miljardit dollarit, mis on suurim raha väljavool alates augustist. Investorite hinnagul on USA halvim koht, kuhu investeerida.

„Kõikjal on muremüürid,“ ütles Nuveen varahalduse peaaktsiastrateeg Robert Doll. „See on kõige vähem usutav pulliturg, mida mina olen näinud. Vaadates tulemusi, fundamentaalpoolt, siis kuidas saab majandus kasvada? Ja minu hinnagul on neile vastus jah,“ lisas Dull, pidades silmas neid, kes praegu hoiduvad UASsse investeerimisest.

„Inimesed kardavad veidi, et midagi võib ilmuda horisondile,“ ütles Jensen Quality Growth Fundi juht Eric Schoenstein. „Investorid on rahutud ja tõenäoliselt on selle põhjus pullituru nõnda pikk kestvus.“

Appaloosa Managementi fondijuht David Tepper kirjutas läinud nädalal, et investorid peaksid hoidma raha ja vältima kahjumeid, selle asemel, et teenida kasumeid. „USA majandus ei kasva piisavalt kiiresti ja finantsturud on ohtlikud,“ ütles ta 14. mail.

Investorid eelistavad Euroopat, kus aktsiad on alahinnatud. USA aktsiaindeksi S&P 500 prognoositud kasumite põhine hinna-kasumi suhe on 16 võrreldes Stoxx Europe 600 15ga.

Lisaks aktsiate suhtelisele odavusele, saavad Euroopa aktsiad suuremat tuge keskpangalt, arvas Baring varahalduse mitmete varaklasside Põhja-Ameerika allokatsioonijuht Hayes Miller. Kui Föderaalreserv kärbib majandustuge, siis Euroopa keskpank võib rahapoliitikat õgvendada.

„EKP jääb tõenäoliselt pikemaks ajaks lõtva rahapoliitikat ajama, mis veab ettevõtete kasumikasvu ja toob suuremaid positiivseid tulemuste üllatusi,“ ütles ta. „USAs ei toimu suurt midagi.“

Tänased karud on homsed pullid, ütles Mutual Fund Storesi investeerimisjuht Chris Bouffard. Börsislängis nimetatakse karudeks neid, kes panustavad langusele, pullideks aga tõusule panustajaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2014, 08:26
Otsi:

Ava täpsem otsing