Medvedev hoiatab uue külma sõja eest

Sirje Rank 20. mai 2014, 15:02

USA koos oma liitlastega kisub Venemaa uude külma sõtta, kasutades sarnast majandusrelva nagu Nõukogude Liidu ajal Leonid Breþnevi päevil, ütles Venemaa peaminister Dmitri Medvedev intervjuus agentuuri Bloomberg telekanalile.

Medvedev ütles, et ka Venemaa on kokku pannud rea vastumeetmeid, puhuks kui lääneriigid peaksid Venemaa suhtes kehtestama ulatuslikumad majandussanktsioonid. Täpsemaid detaile ta ei avalikustanud, kuid märkis, et karistusmeetmed on kaheteraline mõõk.

"Me liigume aeglaselt, kuid kindlalt teise külma sõja suunas, mida ei vaja mitte keegi," ütles Medvedev. "Me pole eriliselt kommenteerinud ega vastanud sanktsioonidele kuigi karmilt, kuigi me võime nende riikide suhtes, mis sanktsioone kehtestavad, midagi ebameeldivat ette võtta."

Medvedev ei andnud garantiid, et Venemaa ei liida oma territooriumiga Donetski ja Luganski oblastit, mis hääletasid Kiievi ja lääneriikide poolt õigustühiseks hinnatud referendumil Ukrainast lahkulöömise poolt. "Me ei pea kellelegi midagi garanteerima, kuna me pole selles osas kunagi mingeid kohustusi võtnud," ütles Medvedev. "Kõige olulisem ülesanne on olukord Ukrainas maha rahustada."

Ta ütles, et USA ja EL peavad andma lubaduse, et nad Ukrainas ei sekku ega survesta riiki NATOga liituma.

Medvedev, kes oli aastatel 2008-2012 Venemaa president, ütles, et on isiklikult pettunud selles, kuidas USA president Barack Obama Ukraina kriisi ajal on käitunud.

"Mul on väga kahju, et see, mis me toona saavutasime, tulemused, mis me saime, on ära nullitud," ütles ta.

Medvedev ütles, et Ukraina presidendivalimised võivad pakkuda küll võimaluse kriisi lahendamiseks, kui tekib selge valitud liider, kuid see on ikkagi põhiseaduse vastase võimuvahetuse tulemus. Kui osad piirkonnad valimistel osaleda ei saa, heidab see varju valimiste legitiimsusele, ütles ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. May 2014, 15:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing