EBRD esindajad tutvustasid ettevõtjatele panga ärivõimalusi

1321-aripaev 21. mai 2014, 16:31

Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) eksperdid tutvustasid tänasel seminaril Eesti Kaubandus-Tööstuskojas Eesti ettevõtjatele võimalusi hangetel osalemiseks ning EBRD algatust Eesti nõustamisteenuste turu arendamiseks.

Nõustamisteenuste turu algatus on üks osa Eesti tegevuskavast EBRD klientriikide hulgast väljumiseks, mis on plaanitud 2016. aastaks. Kava töötas välja EBRD koos rahandusministeeriumi ja teiste Eesti partneritega.

„Eestil on kindel strateegia järk-järguliseks kliendistaatusest väljumiseks,“ vahendas rahandusministeerium EBRD Balti kontori juhi Matti Hyyryneni sõnu. „EBRD omalt poolt pakub ettevõtjatele nõu ja toetust. Keskendume nõustamissektorile, kuna see on ülepiiriliseks tegutsemiseks võtmetähtsusega.“

Tegevuskava kindlustab, et pank saab kasutada Eesti kogemusi ka pärast kliendisuhtest väljumist ning Eesti ettevõtted saavad võimalikult suurt kasu panga ettevõtmistest sihtriikides, näiteks hangetel osaledes.

„Praegu on Eesti konsultatsioonisektori potentsiaal rahvusvaheliste organisatsioonide nagu EBRD hangetel osalemiseks lõpuni kasutamata,“ selgitas rahandusministeeriumi ELi ja välissuhete osakonna nõunik Triin Ruus  „Selle parandamiseks ongi EBRD algatus üks võimalus.“

EBRD on liikmesriikide omandis olev rahvusvaheline finantsinstitutsioon, millega Eesti liitus 28. veebruaril 1992. EBRD liikmeteks on 66 riiki (sealhulgas kõik Euroopa riigid, Austraalia, Uus-Meremaa, Kanada, Jaapan, USA, Mehhiko, Korea, Jordaania, Maroko, Tuneesia) ning lisaks Euroopa Liit ja Euroopa Investeerimispank.

EBRD mandaat on rahvusvaheliste rahandusorganisatsioonide seas eriline oma poliitilise mandaadi tõttu. Pank toetab vaid demokraatia ja turumajanduse suunas liikuvaid riike. Vähemalt 60% EBRD tegevusest peab olema suunatud erasektorisse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2014, 16:31
Otsi:

Ava täpsem otsing