Myanmari hotellid sellel aastal rekordkasumis

Raido Neemre 21. mai 2014, 22:21

Kasvav hotelliturg Myanmari/Birma pealinnas Yangonis on ka 2014. aastal kasumirekordit purustamas, vahendab kinnisvarauuringute firma Jones Lang LaSalle.

JLL analüütikud ennustavad, et Kagu-Aasia riiki, mis alles hiljuti avas oma uksed välismaalastele, on tabamas turistide tulv.

“Alates sellest ajast, kui Myanmar alustas 2011. aastal oma teekonda demokraatia poole, on Yangoni hotelliturg tunduvalt arenenud, kuna nõudlus kipub tihti ületama pakkumise,” sõnas JLL's Hotels & Hospitality Groupi asepresident Andrew Langdon.

“Viimase 12 kuu jooksul oleme näinud mitmeid rahvusvahelisi hotellikette, sh Accor ja Hilton, nendest tingimustest kasu lõikamas ning avamisplaane pidamas,” lisas ta.

Myanmari majandus on peale 2012. aasta Lääne santsioonide eemaldamist oma uksed välisinvesteeringutele avanud. Eelnevalt oli riik 50 aastat militaarse režiimi all.

Minevikus ei tohtinud välisturistid Myanmari minna, kuid uus reformistlik valitsus on uksed turismile taaskord avanud; mõned piirkonnad on siiski veel piiratud.

Eelmisel aastal kasvas külastajate arv 46% aastas, märkis JLL. Kalliste ja luksushotellide täituvus kasvas 80%-ni; 2009. aastal oli see 45,8%.

 “Myanmari hotellituru tulevik tundub positiivne ning võimalused on investorite ja operaatoritele avatud,” lisas Langdon.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2014, 22:21
Otsi:

Ava täpsem otsing