Puhkepäev. Liikuma, ja mitte ainult spordiriietes

23. mai 2014, 00:00

Käesolev aasta on kuulutatud liikumisaastaks. Spordiüritusi toimub sadu, mis pakuvad võimalust ennast liigutada ja koos pere või sõprade, kolleegidega toredalt aega veeta. Lisaks neile kutsuvad liikuma ka raamatukogud, kirjandusfestivalid ja paljud muud esmapilgul spordikauged asutused.

Siinkohal paar ideed. Tallinna Keskraamatukogu (www.keskraamatukogu.ee) Kalamaja, Kännukuke, Nurmenuku, Nõmme, Paepealse, Pelguranna ja Pirita haruraamatukogudest on võimalik laenutada spordivahendeid – on kõndimiskepid, sammumõõtja, pulsikell, korvpall, jalgpall, hüppenöör, erinevad liikumismängud jpm. Küsite, miks? Ikka selleks, et innustada inimesi rohkem toolist ja diivanilt tõusma. Plussiks on veel raamatukogutöötaja poolt soovitatud liikumise või konkreetse spordiala kohta käiv kirjandus.

Ka on raamatukogu korraldamas liikumissarja “Kõik teevad viivad raamatukokku”. Järgmine, neljas etapp toimub 8. juunil – üritus algab kl 12 Paepealse raamatukogu juurest, kust pärast raamatukoguga tutvumist liigutakse edasi Laagna ja Pirita raamatukokku.

Kultuursed jalutuskäigud. Liikuma ärgitab ka kirjandusfestival HeadRead (www.headread.ee). Kavast leiab kirjanduslikud jalutuskäigud, mis viivad Nõmmele, Tallinna vanalinna ja Kadriorgu tutvuma kirjanduslooliste nurgatagustega.

Pühapäeval algavate Tallinna vanalinna päevade (www.vanalinnapaevad.ee) üks päev on pühendatud suisa tervisele. Toimuvad erinevad teatejooksud, tervisemõõtmised, loengud, etendused ja ekskursioonid. Lisaks on võimalik avastada vanalinna põnevaid soppe ajalooliste fotode kaudu. Huvilistel tuleb otsida üles vanade ülesvõtete tegemise kohad ning pildistada samu vaateid, kasutades Ajapaiga veebi- või Androidi-rakendust.

Arhitektuurihuvilistele tutvustab ka Eesti Arhitektuurikeskus (www.arhitektuurikeskus.ee) maist septembrini vältavatel jalutuskäikudel giidide juhendamisel pealinna põnevaid objekte.

Ja kui keegi lähipäevil Riiga juhtub sattuma, siis soovitan kindlasti sealses kesklinnas ringi kõndimiseks aega võtta. Linna art nouveau piirkond (www.art-nouveau.riga.lv/eng) koosneb tõelistest arhitektuursetest meistriteostest, lisaks on avatud ka selleteemaline muuseum. Sain ise nädalavahetusel tõelise elamuse osaliseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. May 2014, 18:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing