Puhkepäev. Lossimiljöö näitusesaalis

23. mai 2014, 00:00

Vaal Galerii uksel võtab näitusele “Loss” saabujat vastu Laura Põllu üllatava ruumilahendusega installatsioon.

Tegemist pole isikunäitusega tavamõttes, vaid abiliste ja fännide toel valminud uurimuse ja maali-esteetilise keskkonnaga.

Noor kunstnik Laura Põld on loonud Vaal Galerii kõrgesse näitusesaali omanäolise ümbruse – mänginud ruumiga, mis võib vaatajale luua maastikele viitavaid mõtteseoseid.

Inspiratsioon Haljava mõisast. Peamiselt klaas-puit installatsioon on vaadeldav mitmetest erinevatest kohtadest ning eri kõrgustelt. Kui lähtuda näituse pealkirjast, siis lossilikku hõngu ja suursugusust pakuvad selle klaas-puitkonstruktsioon ning Viini lossipargi videopilt.

Schönbrunni lossipargi fotod ja pargi vaated oleks kindlasti väljapanekut veelgi täiendanud ning üldist pilti elavdanud.

Nagu loomingu puhul ikka, toetub idee väga isiklikele mälestustele ja  kogemustele. Kunstniku inspiratsiooniallikaks on seekord olnud Eestis asuv Haljava jahimõis ning tema teine elupaik Austria, selle pealinn Viin ja seal olev Schönbrunni maaliline lossipark.

Suure installatsiooni, mis aimab järele Haljava mõisa põhiplaani, tegemine oli kunstnikule hoopis midagi muud harjumuspärase privaatselt tegutsemise kõrval.

Töö kallal töötas ta koos mitme assistendi ja hulga abilistega. Galerii andis noorele kunstnikule, kes on hariduselt nii keraamik kui maalikunstnik, hea impulsi, teha midagi suurelt.

Piltidesse peidetud pargimaastikud. Näituse osaks olev installatsioon on oma neli meetrit kõrge ja kuus meetrit lai. Tehniliselt on näitusel kasutatud nii maali , keraamikat, puutööd, tekstiili kui fotokollaaži, sest ega ühe meediumi kunstnikke naljalt tänapäeval ei leia. Teisel korrusel avab end paksudes värvides  pargimaastiku maalisari, mis mõjub huvitavalt ning mida kunstnik võiks veelgi jätkata.

 

Hinnang

 • Laura Põld “Loss”

Hinnang: 7

Vaal galerii, Tartu mnt 80d, Tallinn
Näitus on avatud kuni 31. maini

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  22. May 2014, 18:05
  Otsi:

  Ava täpsem otsing