Lauskontroll tuvastas 161 rikkumist

1321-aripaev 23. mai 2014, 12:37

Tööinspektsioon külastas eile ehitusplatse üle kogu Eesti. 161 tuvastatud rikkumisest 44 olid nii ohtlikud, et tuli töö peatada või töövahendi kasutamine keelata.

19 korral peatati töö, sest tuvastati eluohtlik töö kõrgustes. Pea veerand rikkumistest oli seotud nõuete rikkumistega kõrgustes töötamisel või ei vastanud kõrgtööks ettenähtud töövahendid nõuetele.

13 juhul peatati töö, kuna töötajad ei kasutanud isikukaitsevahendeid, mitmel korral ka katusetööde tegemisel. Katusetöödel ilma ohutusvöö või -rakmeteta töötamine on lubatud vaid juhul, kui on katusele on paigaldatud allakukkumist takistavad kaitsepiirded.

Tööinspektsiooni tööohutuse peaspetsialisti Indrek Avi sõnul on kiivri kandmine kohustuslik kõikjal ehitusplatsil, kus on peavigastuse oht. "Muudes kohtades määrab kiivri kandmise kohustuse peatöövõtja,” selgitas Avi. Tema sõnul on probleem ka olmetingimused ehitusplatsil. „Eilse kontrolli käigus tuvastati 11 platsi, kus ei olnud olmeruume. Mitmel platsil ei olnud töötajatele pesemis- ega einestamisvõimalust. Mõni ehitusettevõtja ei olnud töötajatele taganud riietumiseks ega nende kuivatamiseks ruume.“

Vaid seitsmel ehitusplatsil ei tuvastatud ühtegi rikkumist.

2013. a juhtus ehitussektoris 361 tööõnnetust, millest 6 lõppes surmaga. Tänase seisuga on sel aastal ehitussektoris juhtunud 101 tööõnnetust, millest 3 lõppes surmaga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. May 2014, 23:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing