Paet veab Lätit rikaste klubisse

1321-aripaev 23. mai 2014, 08:53

Kohtumisel Riias Läti välisministri Edgars Rinkevicsiga ütles välisminister Urmas Paet, et toetab Eesti Läti liitumist OECDga ning soovib omandada kogemusi Läti ELi eesistumisperioodilt järgmisel aastal.

Eesti-Läti majandussuhted on Paeti kinnitusel väga head. Läti on Eesti ettevõtjatele investeeringute sihtriikidest ning ka üldiselt kaubanduspartneritest kolmandal kohal.

Paeti hinnangul on Läänemere regiooni kaitsekoostöö arendamine väga oluline. "Tähtis on ka liitlaste kohalolek meie regioonis ning erinevate õppuste korraldamine," lausus Paet ning tänas Lätit osalemise eest Kevadtormi õppusel ühe jalaväekompaniiga.

Eesti ja Läti välisminister rääkisid regionaalsetel teemadel ka energeetikast ja Rail Balticu raudteeühendusest. Paeti sõnul on energiajulgeoleku tagamisel oluline Eesti, Läti ja Leedu koostöö ning koordineeritud lähenemine. "Energeetika on Eestile sel aastal Balti koostöö ning Põhja-Balti NB8 koostöö prioriteet," märkis Paet. Ta lisas, et kiire kokkulepe Rail Balticu ühisettevõtte loomiseks on hädavajalik.

Rääkides arengutest Ukrainas märkis Paet, et pühapäeval toimuvad presidendivalimised on Ukraina tuleviku seisukohalt väga olulised. „Vabade, demokraatlike ja läbipaistvate presidendivalimiste toimumine on oluline Ukraina kriisist väljumisel ning reformide edasisel elluviimisel ja õigusriigi ülesehitamisel,“ sõnas Eesti välisminister, kes viibib täna koos Norra  välisministri B¸rge Brende ja Taani välisministri Martin Lidegaardiga visiidil Kiievis. „Ukraina inimestel peab olema võimalus otsustada oma riigi tuleviku üle rahumeelsel teel,“ märkis Paet.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. May 2014, 09:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing