Sulling: riik peab aitamaIT-firmadel eksportida

Indrek Kald 28. mai 2014, 15:40

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling ütles ASi Cybernetica külastades, et riik võiks aidata tehnoloogiafirmadel rohkem eksportida.

Eesti IKT-lahendused on tema sõnul maailma tugevamate hulgas ja potentsiaali IKT sektori ekspordikäibe suurendamiseks on küllaga.

Sullingu hinnangul võiks siinkohal ettevõtjatele appi tulla riik nii kontaktide loomise kui ka eelmüügi faasis. "Eesti e-lugu müüb maailmas hästi ning see aitab ka meie ettevõtjatel uksi avada. Nüüd peame koos nendest ustest sisse astuma ning ettevõtjate jaoks kasulike lepingutega naasma," ütles ta pressiteates.

Minister tutvus täna Eesti e-riigi lahenduste väljatöötamises aktiivselt osaleva Cyberneticaga, kohtumise peateemaks kujunes Eesti IT-ettevõtete ekspordivõimekus.

Cybernetica juhi Oliver Väärtnõu sõnul on Eesti IT-ettevõtetel võimekus konkureerida välisturul maailma vägevamatega nii hinna kui kvaliteedi poolest, kuid lõpliku otsuse tegemisel saab reeglina määravaks suurkorporatsioonide nimi ja tuntus.

Riist- ja tarkvarasüsteemide arendusettevõte Cybernetica on olnud riigile üheks partneriks mitmete oluliste lahenduste väljatöötamisel nagu X-tee, elektrooniline hääletamine, e-toll ning meresõiduohutuse infrastruktuuri valgusnavigatsiooni- ja sidesüsteemid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. May 2014, 08:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing