Ärikiirendi Startup Wise Guys saab uue partneri ja lisaraha

1321-aripaev 29. mai 2014, 12:31

Riskikapitalifirma Notion Capital saab ärikiirendi Startup Wise Guys (SWG) partneriks, luues arendustiimi, mis toetab äriklientide turule sisenevaid varase faasi alustavaid ettevõtteid.

Lisaks pakuvad Notion ja SWG parimatele idufirmadele vähemalt 50 000 euro suurust rahasüsti.

Notion Capitali ja Startup Wise Guysi tihe koostöö keskendub SWG BusinessTech programmile, mis on ainulaadne Kesk- ja Ida-Euroopale suunatud ärikliendivaldkonna (B2B) kiirendiprogramm, teatas Arengufond. Notion tagab parimale meeskonnale või parimatele meeskondadele vähemalt 50 000 euro suuruse lisarahastuse. Samuti toetab Notion kiirendis olevaid tiime teadmistega, pakkudes tuge nii tiimide valikul kiirendisse kui mentorite näol ning võimaluse töötada Londonis asuvas Notion House’i büroos, et valmistada ette sisenemist Suurbritannia turule.

Notion Capitali asepresidendi Wayne Gibbinsi sõnul teeb Notion Capital tihedat koostööd start-up programmidega kõikjal Euroopas ja tunneb heameelt partnerluse üle Startup Wise Guysiga. "SWG B2B-kiirendi Tallinnas on kasvav ökosüsteem, millel on suur potentsiaal saada Põhjamaade ja Balti regiooni tehnoloogiakeskuseks. Koostöö kaudu soovime leida atraktiivseid investeerimissihtmärke ja võimalusel investeerida neisse hilises seemnefaasis," lisas ta pressiteates.

Koostöö Notioniga annab idufirmadele võimaluse kasutada täielikult ära BusinessTechi lisa- (neljanda) kuu toetust. Neljanda lisakuu kiirendis aitab arvesse võtta äriklientide turu pikemat müügitsüklit korporatiivklientidega suhete ehitamisel, rahvusvahelistele turgudele sisenemisel ja alginvesteeringu leidmisel.

Startup Wise Guys lisab Notion Capitali rahastusele veel täiendava vähemalt 50 000eurose investeeringu parimate meeskondade jätkuinvesteeringuks. See tähendab, et parimaid meeskondi ootab kaks vähemalt 50 000 euro suurust investeeringut lisaks esialgsele 15 000 eurole – seega kokku vähemalt 115 000 eurot.

"Partnerlus Notioniga on õige samm kõigi Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonnas tärkavate idufirmade jaoks," räägib SWG kaasasutaja ja juhtiv ingelinvestor Herty Tammo. "Notion Capital ei keskendu mitte ainult B2B-ettevõtetele, vaid aitab oma kogemustepagasi toel idufirmadel uutele turgudele jõuda. Idufirmade jaoks on tähtis saada pärast kiirendusperioodi nii palju toetust kui võimalik ja leping Notion Capitaliga hõlmab enamat kui raha," lisas Tammo.

Arengufondi juhi Tõnis Arro sõnul on fond olnud Startup Wise Guysi partner selle loomisest alates. "Laiendame oma tegevust, et kaasata tipptegijatest investoreid idufirmade arengu toetamisse. Notion Capitali partnerlus Startup Wise Guysiga on oluline verstapost teel Arengufondi eesmärgi suunas – muuta Eesti Euroopa idufirmade kasvukeskuseks," lisas Arro.

Arengufondi investeerimisfirma SmartCap on võtnud kohustuse investeerida miljon eurot SWG kiirendis osalenud idufirmadesse ja Arro sõnul on uute investorite paati tulek väga positiivne märk.

2012. aastast tegutsev Startup Wise Guys on rahastanud 24 ettevõtte loomist 15 riigis. Kiirendi eesmärk on luua innovatsioonisild, mis ühendab kogu maailma tärkavaid idufirmasid Suurbritannia ja USA turgudega. BusinessTech on välja kasvanud Startup Wise Guysi kiirendist ning pakub Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonnas ainulaadset B2B-programmi, sh partnerlust Microsofti, Paypali ja Oraclega. Uue B2B-teenustele keskenduvate idufirmade programmi taotluste esitamise tähtaeg on 3. juuni.

Notion Capital on riskikapitaliettevõte, mis keskendub pilvandmetöötluse ja tarkvara-arendusteenuste (Software-as-a-Service) valdkonna investeeringutele äriklientide (B2B) turul, investeerimisportfelli suuruseks on 70 mln naela.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    29. May 2014, 12:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing