Puhkepäev. 100 päeva kestev filmifestival

30. mai 2014, 00:00

Turismireisil tärganud mõttest sai nurgakivi katusekinole, mis tegutseb juba viiendat aastat ning pakub filmivalikut nii romantikutele kui ka väärtfilmide austajatele.

2009. aastal oli Viru keskuse katus koduks auto­parklale, 2010. aastast aga Katusekinole. Ettevõtmise eestvedaja Aivar Laan sai mõtte reisilt Austraaliasse Melbourne’i, kus juhtus analoogsesse kinno. “Sain sealt inspiratsiooni. Mõnus suvine sumin, festivaliatmosfäär, näksi- ja joogivõimalused – just selline koht oli Tallinnast puudu.” Mõttekäiku hakkas Laan naastes teostama. Viru keskuse poolt näidati rohelist tuld. Vastukaja oli kohe positiivne, lausus Laan.

Jõukatsumine filmiõigustega. Katusekinos on üle 400 koha (neist 200 katuse all) ja seansid toimuvad igal õhtul. “Seansi algusaeg sõltub sellest, millal päike loojub. Pilt on kvaliteetne, kui väljas on piisavalt hämar. Valgetest öödest tulenevalt kinoseansside aeg liigub, praegu 22.30, jaanipäeva aegu 23.30. Augusti lõpus ja septembri alguses aga jõuab õhtuga juba ka kahte filmi näidata.”

Keerukam osa tööst on filmiõiguste saamine. “Veri, higi ja pisarad lähevad just selle peale. Ideid tekib kogu aeg, aga filmide saamine ei sõltu vaid meist endist. Näiteks viis aastat ajasime taga Milos Formani legendaarset “Lendas üle käopesa”. Nüüd saime kätte, väike töövõit. Film linastub juunis,” kõneles Laan, tuues ka vastupidise näite – “Blade Runner”, mida paljud tahaksid suurelt ekraanilt näha. Otsingud on siiani aga luhta läinud.

Mitmekesine filmivalik. Laane sõnul üritatakse programmiga eristuda. Juunis on kavas nädalapikkune eriprogramm tuntud filmilavastajate debüütfilmidest. Juulis aga näeb valikut vendade Coenite filmidest. Mis roll on Eesti filmidel? “Väike, Eesti filme tuleb välja harva, aga neid üritame ikka näidata. Näiteks on 13. juunil kavas film “Risttuules”, mis räägib küüditamisest.”

Traagilisi draamasid valikust väga ei leia. “Suvekino eeldab kergemat meelelahutust, aga oleme üritanud mitte libastuda teel, et olla peavoolukino ja kergemeelse filmivalikuga. Lihtne oleks näidata vaid romantilisi komöödiaid. See tooks kindla täismaja, aga tahame kombineerida nii, et valik oleks seinast seina,” toonitas Laan ja lisas: “Tahame näidata kultusfilme, värskeid filme, kergemat meelelahutust ja päris skandaalseid filmegi.”

 

Fookuses

  • Katusekino

Hooaeg kestab 15.05–31.08
Pilet: 6 eurot, terrassil bokside broneerimisel 8 eurot.
Tasub teada: 2010. aastast tegutseb Tallinnas, 2013. aastast ka Riias (Kino Pagalms). Ajakirja ELLE Travel poolt viie maailma parima välikino hulka valitud.
www.katusekino.ee

 

Tasub teada

  • Katusekinos näeb jalgpalli MMi

Katusekino kannab üle kõik perioodil 12.06–13.07 kl 19 algavad mängud, samuti enamiku öösel kl 1 algavaid mänge. Nende näitamiseks on üles pandud eraldi LED-ekraan.
Eriüritusena näidatakse Katusekino filmiekraanilt kinoseansside asemel:
12.06 – kl 23, avamäng Brasiilia-Horvaatia
23.06 – kl 19 ja 23 algavad mängud
8., 9.07 – kl 23, poolfinaalid
12.07 – kl 23, kolmanda koha mäng
13.07 – kl 23, finaal
Vaatama mahub kuni 500 inimest.

 

Mis on mis

  • Maist avatud kaks uut kino

Apollo Kino
8.05 avas Pärnu Keskuses uksed Apollo Kino. Seal on kolm saali kokku 420 kohaga. 
www.apollokino.ee

Viimsi Kino
24.05 avati Viimsi SPA juures kino, kus on neli saali kokku 418 kohaga. Üks saal on varustatud ka 5D-elamuskino tehnoloogiaga.
www.viimsikino.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2014, 15:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing