Puhkepäev. Nukufestival suurtele ja väikestele

30. mai 2014, 00:00

Teatrifestivali Treff 2014 kunstilise juhi Vahur Kelleri sõnul on tänavuses festivaliprogrammis võrdse mahuga esindatud nii suurtele kui ka väikestele vaatajatele mõeldud lavastused. Mõningad lavastused kuuluvad Treffi kavas ka üleminekualasse, olles sobilikud mõlemale sihtgrupile.

Kõik festivali 13 lavastust on Kelleri sõnul hoolega valitud ning halbu lavastusi festivalil ei näe. “Minu eriline huvi on olnud, et ka lasteetendused poleks kunstilises mõttes täiskasvanutele mõeldutest vähemväärtuslikud. Oleme kavasse otsinud tehniliselt kõrgetasemelisi ning väga puudutava sisuga lavastusi,” väitis Keller, samas märkides, et soovitusi, mida kindlasti vaadata, on tal raske anda, sest vaatajate maitsed on erinevad.

Teatritrupid Euroopa erinevaist paigust. Vaieldamatult on tänavuse Treff festivali publikumagnetiks aga peaesineja Philippe Genty kompanii etendused, mida Keller nimetas väga kujunditerikasteks ning kõnetava keelega meistritöödeks. “Philippe Genty on legend, keda lihtsalt tuleb näha,” soovitas Keller.

Kindlasti on väga meeleolukas ka Venemaa trupi AKHE lavastus “Hr Carmen”, mis pakub segu absurdist, psühholoogiast ja unenäomaastikest.

Väga meisterlik ja naljakas on samuti Blind Summit Theatre’i (Suurbritannia) lavastus “Laud”, mis ühendab stand-up-komöödia ja nukulavastuse formaadi. Ning Itaalia nukunäitleja Gaspare Nasuto kasutab lavastuses “Pulcinella di Mare” üle viiesaja aasta vanust laadateatri traditsiooni, mille ta on pannud väga tänapäevaselt ja värskelt mõjuma.

Et festivaliprogrammis orienteeruda ja enda jaoks huvipakkuv üles leida, on mõistlik tutvust teha festivali kodulehega, mis on varustatud lavastuste sisukirjelduste ning treileritega.

“See aeg tasub endale võtta. Nende kolmeteistkümne tutvustuse läbivaatamine ei ole nii keeruline, kavas on aga väga toredaid asju,” arvas Keller.

Kohtumispaigaks huvilistele festivali klubi. Erinevalt varasematest aastatest, kui Treff festival on toonud teatrikunsti ka linnatänavatele, toimub 2014. aasta festival vaid siseruumides.

Põhjus on Kelleri sõnutsi lihtne – varasematel aastatel on festivali tasuta tänavaprogrammi läbiviimiseks saadud toetust, sel aastal festivali linn aga ei toetanud. Tasuta etendusi tänavatel lisarahastuseta korraldada paraku ei saa.

Küll aga toimub palju põnevat Von Krahli baari sisse seatud festivali klubis, mis on avatud ka linnarahvale.

“See on väga tähtis koht esinejate omavahelisteks kohtumisteks ja publikuga suhtlemiseks. Seal esinevad rohked bändid ja igal festivali õhtul on seal üks korralik pidu,” kutsus Keller kõiki ka sellest osa saama.

 

Festival

 • VIII Tallinn Treff Festival

5.–8.06 Tallinnas NUKU teatris, Vene teatris, Von Krahli teatris, F-hoones ja Kanuti Gildi SAALis. Lisaprogramm teatris NO99, VAT-teatris ja Theatrumis
Piletid: 8–40 eurot
www.nuku.ee/festival/

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  29. May 2014, 15:40
  Otsi:

  Ava täpsem otsing