Puhkepäev. Suursugused valsid

30. mai 2014, 00:00

Neljapäeva õhtul täidab Saku Suurhalli üks suurejoonelisemaid ja meelelahutuslikumaid klassikalise muusika projekte, mis Eestit seni külastanud.

Esineb moodsa aja valsikuningaks tituleeritud maailmakuulus staarviiuldaja André Rieu, kes astub üles koos isikliku sümfooniaorkestriga, mis kannab Johann Straussi orkestri nimetust.

Eestis annab Rieu live-kontserdi esimest korda, kuid Euroopa lavadel on ta koos oma orkestriga megastaari staatust nautinud juba kaks aastakümmet.

Tema läbimurdeaastaks peetakse aastat 1994, kui tuli välja tema album “Strauss ja Co”, mille ilmumisest alates on staar müünud nüüdseks kokku üle 40 miljoni CD ja DVD.

Aktiivse muusikuna annab Rieu ühe kontserdi teise otsa, mille eest on ta ühtlasi pälvinud maailma edukaima turneedel esineva muusiku staatuse.

Valsipoognad kontserdisaalis. Rieu edu põhjust pole tarvis kaugelt otsida. Tema esinemiskavad koosnevad suuresti publikule juba tuttavatest meloodiatest, mida ilmestavad eriefektid, uhked šõuelemendid ning väljapeetud atmosfäär. Muusikud Johann Straussi orkestris kannavad pidulikke ballisaalide kostüüme.

Ettekantava muusika valik algab Johann Straussi kauneimatest valssidest, lisaks on palasid operetimeloodiatest ja muusikalidest ning samuti orkestriseades viise ABBA ja teiste popikoonde repertuaarini välja.

Rieu on artist, kes teab, kuidas publiku meelt lahutada, olles ise kuulajate ainitise tähelepanu keskmes. Samal ajal on ta ka nii esiviiuldaja kui ka orkestri dirigendi rollis ning täidab sujuvalt ka konferansjee ülesandeid, tutvustades iga viimast kui esitusele tulevat lugu.

Rieu mõjub publikuga suheldes vahetu ning siirana, ahvatledes kuulajaid aktiivselt kontserdile kaasa elama.

“Kui istute publiku hulgas ja andute muusikale, vallutab valss teid. Võib isegi juhtuda, et hüppate püsti, võtate oma kaaslasel käest ja tantsite kolmveerandtaktis läbi saali. Seda näen kõigil oma kontsertidel,” on staar nentinud.

Klassikalise muusika kontserdi elamusest on Rieu esinemised üsnagi erinevad – pigem sarnanevad tema kontserdid popartistide sõudega.

Muusika miljonitele. Hollandi päritolu Rieu sündis muusikute peres ning asus viiulit õppima juba viieaastase poisina. Esmalt oma isa orkestris viiulit mänginud Rieul on praegu oma isiklik orkester, mida peetakse maailma suurimaks privaatorkestriks.

Lisaks on staaril oma salvestusstuudio, reisibüroo, lasteaed orkestri liikmete laste tarvis, teenindav personal nagu kokad, meedikud, kostümeerijad ja lavatehnikud ning loomulikult isiklikud bussid, millega kõike seda inimhulka ühest kohast teise transportida.

Hästi organiseeritud süsteem toimib veatult – live-kontsertide aastane kuulajate koguhulk on Rieu orkestril umbes miljon.

Saku Suurhalli kontserdilt võib oodata elamust, mis erineb klassikalise muusika kontserdist oluliselt. Lähiregioonis annab Rieu orkester kontserdi veel Lätis, Leedus ning Helsingis.

 

Klassika

 • André Rieu ja Johann Straussi orkester

5.06 kl 20 Tallinnas Saku Suurhallis (uksed avatakse kl 18.30)
Piletid: 58–90 eurot, restoranipilet 120 eurot
www.andrerieu.com ja www.piletilevi.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  29. May 2014, 15:41
  Otsi:

  Ava täpsem otsing