Valdo Kalm kutsub talente koju

02. juuni 2014, 00:00

“Talente peab koju ka tooma, neid ei saa ainult ära saata,” ütles EMT ja Elioni juht Valdo Kalm Piret Mürk-Dubout’ Eestisse naasmise kohta.

Telia Sonera asepresident Piret Mürk-Dubout naaseb Eestisse ning alustab juunis tööd EMT ja Elioni loodava ühisettevõtte erasegmendi- ja turundusjuhina. Mürk-Dubout lahkus EMT turundusjuhi kohalt TeliaSonera gruppi 2011. aastal, mil temast sai umbes 28 000 töötajaga ja 180miljoni eurose kliendibaasiga Rootsi suurkorporatsiooni asepresident.

EMT ja Elioni juht Valdo Kalm ütles, et tegi Mürk-Dubout’le konkreetse pakkumise. “Piret oli väga huvitatud siia tulemisest,” märkis ta. Kalmu sõnul meelitas Mürk-Dubout’ tagasi Eestisse armastus kodumaa vastu ja kolleegid, kes aastad tagasi maha jäid.  “Usun, et tema otsuses oli palju emotsionaalseid aspekte.”

Eesti koolisüsteem motiveerib kodumaalne naasma. Äripäeva Palga TOPis ilmunud intervjuus ütles Piret Mürk-Dubout, et tunneb koduigatsust ja et kuna tema vanem poeg läheb varsti kooli, ärgitaks võimalus panna lapsed Eesti kooli teda kodumaale naasma. “Kuivõrd mu vanem poeg peaks varsti minema esimesse klassi, siis väga suur väärtus, mille üle Eesti peaks rohkem uhke olema, on siinne haridussüsteem. Just Eesti haridussüsteem on see magnet, mis võiks anda ühele emale motivatsiooni oma rahvusvaheline karjäär lõpetada ja koju tulla, et tuua lapsed just nimelt Eesti kooli. Seda väites ei ole ma kindlasti originaalne, sest olen seda kuulnud ka teistelt välismaal elanud peredelt,” ütles Mürk-Dubout märtsis.

Äripäeva tippjuhtide palga TOPis on Mürk-Dubout hinnanguliselt 15 000eurose kuupalgaga 2012. aastal 51. kohal.

Mürk-Dubout’lt kommentaari Eestisse naasmise kohta Äripäeval saada ei õnnestunud.

Kalm ütles, et Rootsist tuleb tagasi ka Elioni endine personalidirektor Jaanika Kuusik, kes asub Eestis juhtima EMT ja Elioni ühisettevõtte personali. “Kaks hinnatud inimest tulevad tagasi, see on väga positiivne. Talente peab koju ka tooma, ei saa ainult ära saata,” ütles Kalm.

Eesti juhid Rootsis kõrges hinnas. Kalm lisas, et eestlased on Telia Soneras kõrgelt hinnatud – grupis on Eesti juhte kokku kuus. “Oleme selle üle uhked, meie tööd on tunnustatud,” märkis Kalm. Hiljuti lahkus Telia Sonerasse Elioni endine juht Arti Ots, kes asus ettevõtte Euraasia piirkonna äriarendust juhtima.

Ka Kalmu ennast on Telia Sonerasse kutsutud. “Pean tunnistama, et sellest on juttu olnud, kuid ma olen Eesti patrioot,” märkis Kalm. “Olen väga motiveeritud Eestis töötama, uus töö on suur ja vastutusrikas.”

EMT ja Elion ühinevad. Reedel sõlmisid EMT ja Elion ühinemislepingu, mille tulemusena liituvad EMT ja Elion Eesti Telekomiga. Ühinemine on plaanis lõpule viia septembriks. Ühisettevõtte ärinimeks saab AS Eesti Telekom, kasutusele jäävad nii EMT kui ka Elioni kaubamärk.

Kalmu sõnul aitab ettevõtete ühinemine hoida turul liidripositsiooni. Ühinemisplaanidega alustati eelmisel aastal, mil loodi ühtne väärtussüsteem, suurkliendihaldus ja avati esimesed ühised kauplused. “Meie omanik Telia Sonera on projekti igati toetanud ja selliseid muudatusi plaanitakse ka teistes riikides,” märkis ta.

Kalm peab praegust konkurentsi telekommunikatsioonis tihedaks. Kalmu sõnul tuleb neil positsiooni hoidmiseks pidevalt tegutseda. “Mõelda, et oled turvaliselt liider, on ohtlik. Sellest ka meie muudatused – et hoida end vormis,” ütles ta.

 • Konkurent ohtu ei näe

Tele2 tegevdirektor Argo Virkebau ütles, et ta ei näe ühtegi eelist, mida EMT ja Elioni ühinemine võiks ettevõtetele konkurentide ees tuua.

Ühinemise põhjuseks peab Virkebau peamiselt kulude kokkuhoidu ja efektiivsuse kasvatamist.

“Meie olukord konkurentsis selle ühinemisega ei halvene kuidagi,” märkis Virkebau.

Virkebau sõnul keskendub Tele2 enda toodetele. Ta ütles, et kliendid soovivad üha enam mobiilset internetti ja selles valdkonnas võideldakse enim.

Virkebau lisas, et võrreldes Elioni ja EMTga on Tele2  keskendunud rohkem kindlatele toodetele. “Meie tooteportfell on teadlikult kitsam,” märkis ta. Tema sõnul on rohkete toodete ja teenuste pakkumisel oht, et ei tunta enam enda pakutavat piisavalt hästi.

 

Kes on kes

 • Piret Mürk-Dubout

Sündinud 17. märtsil 1970
Abielus, kaks poega

HARIDUS
1994 Tartu Ülikool, ajakirjandus ja meedia
1997 Juristide Täienduskeskus, Tartu Ülikool
2006 EBS, rahvusvaheline ärijuhtimine, MBA

AMETIKÄIK
1986–1994 töötas ajakirjanduses, mh ajalehes Sakala,
ETVs reporteri ja toimetajana, CNNi korrespondendina
ning RTVs “Äriuudiste” toimetajana.
1995 vanemprojektijuht Hill and Knowlton/Eestis
1995–1999 siseministeeriumi avalike suhete osakonna juht
1999–2004 Elion Ettevõtted ASi kommunikatsioonidirektor
2004–2007 EMT turundusdirektor ja juhatuse liige,
2007–2011 Eesti Telekom ASi strateegiadirektor turunduse ja müügi alal
2011–2014 TeliaSonera AB asepresident, äriarenduse üksuse juht
Al 2014 juuni ASi Eesti Telekom erasegmendi- ja turundusjuht

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  01. June 2014, 19:45
  Otsi:

  Ava täpsem otsing