Paldiski aselinnapea küsis Venemaalt raha

04. juuni 2014, 00:00

Paldiski abilinnapea Eldar Toonverk saatis Venemaa Baðkortostani Vabariigi valitsusele kirja, milles tegi ettepaneku rahaliselt toetada Paldiski linna päevi. Linnavalitsuse blanketil saadetud kirjas on abilinnapea kontaktiks mail.ru lõpuga meiliaadress.

Baðkortostani Vabariigi valitsuse peaministri asetäitja Lilija Gumerova nimele saadetud kirjaga koos saatis Toonverk kooskõlastamiseks ja ettepanekute tegemiseks Paldiski linna päevade programmi ning ette­panekud baðkiiri rahvuskangelase Salavat Julaevi 260. sünniaastapäeva ürituste läbiviimiseks Paldiskis. “Linna päevade programm, rahvusvaheliste spordivõistluste asukohad ja meie ettepanekud finantsabiks on kirja lisades,” kirjutas abilinnapea.

Küsimusele, millist abi Paldiski linn Venemaa haldusüksuselt soovib, sõnas Toonverk, et Baðkortostani Vabariigilt tuli ettepanek vahetada välja Paldiskis asuv Salavat Julajevi kuju ning korrastada seal asuv park. Samuti finantseeritakse koos ühiseid kultuuriüritusi.

Küsimusele, miks on meilikontaktiks Paldiski linnavalitsuse ametlikus kirjas mail.ru lõpuga meiliaadress, vastas Toonverk: “Suhtlen nii eldar.toonverk@paldiski.ee kui ka mail.ru kaudu. Ja mingeid probleeme selles ei näe.”.

Salavat Julajev (1752–1800) oli baðkiiri rahvuskangelane. Pärast Pugatðovi ülestõusu saadeti ta sunnitööle Paldiskisse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. June 2014, 20:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing