Rõivas: poliitikud peavad aitama uute ettevõtjate unistused teoks teha

Indrek Kald 04. juuni 2014, 08:47

Peaminister Taavi Rõivase sõnul tuleb poliitikuil aidata uute ettevõtjate unistused teoks teha.

Peaminister ütles Läänemere piirkonna tippkohtumisel Turus, et info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) alasel piiriülesel koostööl on väga oluline roll majanduskasvu hoogustamisel ja töökohtade loomisel regioonis.

"Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia on majanduskasvu mootor Eestis ja Läänemere ääres," märkis ta. "Meie valitsuse siht on luua IKT-ettevõtetele parimad kasvutingimused," lisas Rõivas pressiteate vahendusel.

Ta märkis, et sellele peaks tähelepanu pöörama ka Läänemere piirkonna koostöö tasandil. "Peame Läänemere piirkonnas tegutsema ühiselt kolmes suunas," ütles Rõivas. "Käivitama regionaalse idufirmade tugiprogrammi, ühendama jõud IKT-spetsialistide koolitamiseks ning looma taristu piiriülesteks digiteenusteks."

Valitsusjuht ütles, et ettevõtluskeskkond Läänemere piirkonnas uute IT-firmade tekkeks on väga soodne. "Poliitikud peavad aitama uute ettevõtjate unistused teoks teha," rõhutas ta.

Rõivas osales digitaalmajandusele pühendatud paneeldiskussioonis koos Soome peaministri Jyrki Kataineni ning mitmete rahvusvaheliste IKT-ettevõtete tippjuhtidega. Diskussioon toimus Läänemere strateegia foorumi ning Balti Arengufoorumi raames.

Tegemist on aasta olulisima konverentsiga, mis on pühendatud koostööle Läänemere piirkonnas ja mis tõi kokku pea tuhat eksperti, tipp-poliitikut ning majandusliidrit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. June 2014, 08:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing