Viljandi haigla otsib krunti

05. juuni 2014, 00:00

Viljandi Haigla otsib uue haigla-tervisekeskuse hoonele krunti südalinnas, mis võiks soovituslikult asuda kuni 700 meetri kaugusel bussijaamast.

Pakkumisel on neli krunti, nende seas ka Tallinna Kaubamajale kuuluv maatükk.

Märtsis kuulutas Viljandi haigla välja päringu, et leida kinnistu uue haigla-tervisekeskuse rajamiseks. Hoone asukoht peab olema võimalikult mugav patsientidele, kuid samas on vaja arvestada haigla eripäraga – vaja on parkimiskohti, ligipääsu transpordi- ja kiirabiautodele jms.

Päringuga taheti leida lisaks juba kaalumisel olevatele variantidele Viljandi linnas alternatiivseid asukohti ning saada ülevaade turuolukorrast ja pakutavatest kinnistutest.

“Sellel kaugusel (700 meetrit Viljandi bussijaamast – toim) on linna pakutud krunt ja me tahtsime teada, kas mõni krunt asub veel lähemal,” selgitas Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere. “Meil on põhimõtteliselt valik krunte olemas, kuid me ei ole veel lõpliku otsust teinud.”

Eelistatud linna krunt. Tampere kinnitusel kuuluvad neljast pakutud krundist kaks Viljandi linnale, üks Tallinna Kaubamaja Kinnisvarale ja üks erapakkujale, kelle nime ta ei avalikustanud. “Me ei ole veel otsust teinud, aga me kindlasti ­eelistame odavamat,” ütles ta, lisades, et esimene eelistus on linnale kuuluv krunt.

Ehitamise plaan oleneb Tampere sõnul Euroopa rahast, mille meetmed ja tingimused selguvad hilissügisel.

Viljandi linnapea Ando Kiviberg ütles, et otsivad Viljandi linna jaoks parimat lahendust. “Meie huvi on, et haigla tuleks,” lausus ta.  Kivibergi sõnul on Viljandi haiglaga räägitud erinevatest võimalustest. Algul pakkus linn haiglale krunti, mis asub Musta teel umbes 700 meetri kaugusel bussijaamast, nagu kirjas tingimustes. Tegemist on endise Viljandi munitsipaalasutuse elamu krundiga.

Haigla tõmbas nõudmisi koomale. “Esialgu olid nõudmised krundi suurusele suuremad, kui on Musta teel asuv krunt, kuna esmatasandi arstiabi keskus koos Viljandi haiglaga on võimalik ainult perearstide kaasamisel ehk koos perearstikeskusega. Perearstide nõue oli aga, et sellisel juhul peaks haigla asukoht olema kesklinnas,” selgitas Kiviberg. Seetõttu hakati otsima alternatiivseid võimalusi.

Märtsis palus aga Viljandi linn haiglal analüüsida, kas kogu kompleks mahuks ära ka väiksemale krundile.

“Viljandi Haigla selgitas välja, et nad mahuvad ka väiksema krundi peale ning nii me jõudsime krundini, mis asub turu ääres ja kuulub samuti Viljandi linnale,” rääkis Kiviberg. Tema sõnul teeb Viljandi linna volikogu juuni lõpus otsuse, kas nad on nõus seda eraldama. Volikogu istung toimub 26. juunil.

Mis puudutab Tallinna Kaubamaja Kinnisvara krunti, siis linnapea sõnul asub see bussijaamast põhimõtteliselt üle tee.

“Minu teada on Viljandi Haigla teinud selle kohta päringu, aga Tallinna Kaubamaja küsib selle eest suurt raha ning Viljandi Haigla ei saa selle krundi ostmist endale lubada,” märkis ta.

Kaubamaja varus pinna suureks keskuseks. Tallinna Kaubamaja krundile pidi tulema kaubanduskeskus. Äripäev kirjutas 2008. aastal, et Tallinna Kaubamaja Kinnisvara rajab Viljandi kesklinna Uku 1A krundile ligikaudu 25 000 m²suuruse pindalaga kaubanduskeskuse.

Moodne keskus pidi avatama 2011. aastal, kuid tänaseni ei ole seda tehtud ning sama krunti pakutakse Viljandi haiglale.

Tallinna Kaubamaja Kinnisvara juhatuse assistent Ave Raide edastas e-kirjas, et ettevõte hindab igapäevase töö osana turuolukorda ning kaalub erinevaid võimalusi oma kinnistute arendamiseks parima kasutuse leidmiseks. “Ühtegi võimalust, sealhulgas kaubanduskeskuse rajamist, ei ole kõrvale jäetud ning arvestame kõikide vastavat piirkonda puudutavate arengutega,” märkis assistent.

Küsimustele, miks on kaubamaja projekt veninud, miks ja mis hinnaga pakuti kinnistut Viljandi Haiglale, ettevõte ei vastanud.

 

 Mis on mis

 • Uus haiglakompleks kesklinna

Tingimused krundile
Maa-ala soovituslik suurus 9000–15 000 m².
Asukoht Viljandi linnas, bussijaamast mitte kaugemal kui 700 m.
Maa-alale peab saama ehitada hoonekompleksi, mille suletud netopind on kokku kuni 20 000 m², ehitisealune pind on 3400–4000 m². Parkimiskoht 200 sõidukile.
Hea juurdepääs autoga ja hea ühistranspordiühendus.

Tallinna Kaubamaja krunt
Asub Viljandi kesklinnas Uku 1A krundil.
Kaubanduskeskusse pidi tulema 3500 m² Selveri supermarket. Hoone pidi olema vahelduvalt 1- ja 2-korruseline, lisaks rohkem kui 300kohaga maa-alune parkla.

Allikas: Viljandi Haigla, Äripäev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  04. June 2014, 19:49
  Otsi:

  Ava täpsem otsing