Maailma energiatarbimine ületab 2035. aastaks 48 triljonit dollarit

Raido Neemre 06. juuni 2014, 21:33

Riigid peavad investeerima ligi 50 triljonit dollarit, et katta maailma energiavajadus järgmise 21 aasta jooksul, ennustab Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA).

Agentuur, mis nõustab industriaalriike energiapoliitika osas, märkis, et praeguse hetke aastane globaalne investeering summas 1,6 triljonit dollarit peab järgmiste kümnendite jooksul pidevalt tõusma ning jõudma 2 triljonile dollarile. Lisaks sellele peab globaalne energiaefektiivsus kasvama 550 miljardile dollarile aastas.

“Meie tuleviku energiasüsteemi usaldusväärsus ja jätkusuutlikkus sõltub investeeringutest,” märkis IEA tegevdirektor Maria van der Hoeven.

“Me seisame silmitsi tõsise defitsiidi riskiga, samuti on oht selles, et investeeringud on valesti jaotatud, kuna keskkonnaalased mõjud ei kajastu korralikult hindades,” lisas ta.

IEA märkis, et umbes 80% kulutustest saab olema energiatarnetele, sh investeeringud fossiilkütuste kaevandamiseks, transpordiks ning nafta rafineerimiseks ning madala süsinikusisaldusega tehnoloogiate, sh taastuvate ja tuumaenergia allikate arendamiseks ning jaotamiseks.

Ülejäänud 8 triljonit dollarit kulub energiaefektiivsuse tõstmiseks.

Peaaegu kaks kolmandikku investeeringutest toimub ennustuste kohaselt arenevates majandustes, haarates peale Hiina kaasa ka teisi Aasia, Aafrika ning Ladina-Ameerika osasid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. June 2014, 21:33
Otsi:

Ava täpsem otsing