TÜ: õigusteaduste õpetamine jätkub

06. juuni 2014, 18:10

Eesti Juristide Liit teatas täna, et taunib Tartu Ülikooli senati poolt vastu võetud põhikirja, mille kinnitamisel lõpetab ülikooli õigusteaduskond tegevuse 2016. aastast.

Tartu Ülikooli teadusprorektor ja põhikirja komisjoni esimees Marco Kirmi teatas vastuseks juristide liidule, kes seisab vastu õigusteaduskonna tegevuse lõpetamise, et õigusteaduse õpetamine seniste õppekavade alusel jätkub ka pärast Tartu Ülikooli uue põhikirja jõustumist 2016. aasta 1. jaanuaril. 

"Tänane õigusteaduskond jätkab tulevase sotsiaalteaduskonna koosseisus ikka oma õigusvaldkonna õppekavade täitmist ning seda instituudi staatuses," ütles Krimi. Tema sõnul on  muudatuste üks keskseid eesmärke just luua suuremad ja elujõulisemad instituudid ja kujundada instituudist ülikooli akadeemiline põhiüksus.
Tänase õigusteaduskonna täpsemat tulevikunime pole tema ütlust mööda praegu võimalik praegu öelda, sest ülikoolisisene arutelu sel teemal on alles ees. "Üksuse nime otsustab ülikooli senat hiljemalt 2015. aasta hilissuvel," ütles Kirmi. 

Krimi lisas, et Tartu Ülikool jätkab 1632. aastal alustatud õigusteaduse õpetamist. "Ülikool on tänulik, et Eesti Juristide Liit tunneb huvi ja muret õigusteaduse tuleviku pärast," märkis ta.

Kirmi sõnul on kavas avada  uus, IT-igusele spetsialiseeruv magistriõppe kava, mille järgi on ühiskonnas üha kasvav vajadus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. June 2014, 18:10
Otsi:

Ava täpsem otsing