Parim palgamaksja värbab

09. juuni 2014, 00:00

Eesti 20 parema palgamaksja hulka kuuluv mere-lastiveo korraldaja Tarcona kasvatas möödunud aastal käivet ja kasumit ning värbab nüüd ­uusi töötajaid.

Kaadrivoolavust firmas praktiliselt ei ole. “Kes meile tööle on tulnud, püsib oma ametis. Ju nad on on rahul sellega, mida me pakume ja millega tegeleme,” ütles ettevõtte juht Sulev Loo.

Tarconal olid möödunud aastal head tulemused, kasvatasite käivet 20%. Jah, aga need on väikeses Eestis nii pisikesed numbrid.

Kuidas ise tulemustega rahule jäite? Meie oleme tulemustega rahul. Meil oli hea stabiilsus ja vaikselt kasvame.

Kui palju on ettevõte töötajaid juurde palganud? Eks me vaikselt võtame jah. Sel aastal oleme võtnud juba 7–8 inimest.

Me pakume oma klientidele järjest laiemat back-office’i teenuste spektrit, need on uued positsioonid. Meie investeeringuteks ongi inimesed, me oleme teenust pakkuv firma.

Kas te laienete ka Tornimäel? Jah, me võtame juurde ühe kolmandiku pinda. Meie back-office’i valdkonnad on nüüd spetsiifilisemad, gaasi ja elektriga.

Teie ettevõtte palgakulu töötaja kohta on majandusaasta aruande järgi langenud keskmiselt 4184 eurolt 4105 eurole. Kas see on uute töötajate pärast? Täpselt nii. Tänavu jäävad meie palgad enam-vähem samasugusele tasemele. Meil on palgad ja preemiad ühel real ja reaalselt palgana me selliseid summasid välja ei maksa.

Aja­kirjanduse töö tulemusel on meie töö­intervjuud läinud märksa keerulisemaks, sest kõik tahavadki saada meie käest palka 4180 ­eurot ja mõtlevad nii, et saaks vähemalt selle keskmisegi kätte.

Teie peate siis tegelema suure palga küsijate ümberveenmisega? Jah. Noh, reaalsus on ikkagi olemas ja inimesed teavad ju, mis palga­tase Eestis on.

Milline on ettevõtte omanike dividendipoliitika? Maksame dividendi igal aastal.

Kui tihti omanikuga kohtute? Ei tahaks sellesse teemasse minna, see ei puutu majandustulemustesse.

Millist käivet ja kasumit selleks aastaks prognoosite? Eks see aasta väikese tõusu toob ikka, aga 20% ei julge lubada.

Keda peate tööturul oma konkurentideks? Eestis ei ole meil konkurente, tegutseme nii spetsiifilises valdkonnas. Kuid Euroopas ja maailmas on neid konkurente küll ja küll. Raske on kedagi välja tuua. Paljudel trading-ettevõtetel on oma osakonnad, kes seda tööd teevad. Meil on välja kujunenud nii, et meil on eraldi ettevõte  ja pakume seda teenust eraldi klientidele.

Kas pärast Äripäeva Palga TOPi ilmumist on teie ukse taga tavapärasest rohkem töölesoovijaid? Eks meil tuleb inimesi stabiilselt. Kaadrivoolavust meil ka praktiliselt ei ole ja inimesed, kes meile tööle on tulnud, püsivad oma ametis. Ju nad on rahul sellega, mida me siin pakume ja millega tegeleme. Et eks ikka jah.

Teie selle üle kurta ei saa, et pole inimesi tööle võtta? Noh, kvalifitseeritud töötajaid on meil võimatu võtta. Kulutame palju energiat ja ressurssi väljaõpetamisele.

 

Tasub teada

 • Tarcona AS edetabelites

Parimate palgamaksjate TOP:  18. kohal keskmise kuupalgaga töötaja kohta 4184 eurot 2012. aastal. Üle 11 töötajaga firmade hulgas on naftasaaduste logistikateenuse pakkuja ka Eesti parim palgamaksja.
Ekspedeerimis- ja agenteerimisformade TOP: 2012. aastal 37. kohal, 2011. aastal 12. kohal, 2010. aastal ekspedeerimisfirmade TOPis 39. kohal ja 2009. aastal 5. kohal.
Palga TOP: Tarcona juht ­Sulev Loo oli 2012. aasta 33 842 euro suuruse kuupalgaga 9. kohal.

Ettevõte osutab agendi­teenust firmadele, kes tegutsevad toornafta ja rafineeritud nafta­toodete kaubanduse alal. Tagab kaupade liikumist SRÜ riikides, ­Euroopas, Aasias ja Ameerikas.
Omanik on Gunvor Group, mis on maailma suuremaid naftakauplejaid. Ettevõtte üks suuromanikke, Venemaa miljardär Gennadi Timtšenko müüs tänavu kevadel oma osaluse äripartner Torbjörn Törnqvistile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  08. June 2014, 17:56
  Otsi:

  Ava täpsem otsing