Apple’i aktsia tükeldati seitsmeks

10. juuni 2014, 00:00

Eile tükeldati Apple’i aktsia seitsmeks, ehk toimus 7-1 split, millega reedene aktsia sulgemishind jagati seitsmega. Need, kes asjast alles esimest korda kuulsid, võisid tõsise üllatuse osaliseks saada.

Tegelikult polnud midagi hullu ja seda vaatamata asjaolule, et aktsiahindu kajastavad portaalid näitasid Apple’i aktsia hinnale lausa 86% miinust. Kõik oli nii, nagu olema peab, sest reedene 645dollariline aktsiahind jagati seitsmeks ning praeguste aktsionäride aktsiate hind korrutati seitsmega.

Split võib tuua rohkem uusi investoreid, aktsia hind viie aasta tagusel tasemel. Spliti põhjuseks oli juba aprilli lõpus tulemuste järel välja kuulutatud plaan anda suuremale hulgale era­investoritele võimalus firma kasumist osa saada. See tähendas, et tuleb muuta aktsia hind odavamaks. Kuna juba aprillis maksis aktsia üle 500 dollari, oli vaja hind muuta nii odavaks, et seda saaksid osta võimalikult paljud investorid. ­Eile maksis Apple’i aktsia pärast split’i 92 dollarit – viimati oli tehnoloogiafirma aktsia nii odav 2009. aasta jaanuaris, kui terve finantssüsteem rippus alles elustamisaparaadi otsas.

Kuid millise võimaluse võiks praegune split anda investoritele? Greywolf Execution Partnersi peaanalüütik Mark Newton ütles CNBC-le, et tõenäoliselt ei maksaks lähiajal Apple’i aktsiat osta. “Ma ei usu, et aktsia suudab enne langust mingi arengu teha,” ütles ta. Newtoni sõnul on Apple’i aktsia viimase 35 päevaga tõusnud rohkem kui 135 dollarit ning seetõttu on tehnoloogiafirma aktsia kohanud ekstreemset ostu­huvi. “Need, kes loodavad praeguselt tasemelt enda uusi positsioone luua, neil on lähiajal raske raha teha,” ütles ta.

Lisaks aktsia-split’ile teatas tehnoloogiahiid aprilli lõpus, et suunab 30 miljardit dollarit 2015. aasta lõpus lõppevasse aktsiate tagasiostmise programmi ning suurendab kvartali dividendi 8% võrra, 3,29 dollarile aktsia kohta.

Investorid ootavad sügisel Apple’ilt uut nuti­telefoni iPhone 6 ning võimalik, et menukas firma esitleb ka kauaoodatud nutikella.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. June 2014, 18:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing