Eesti büroohotell laieneb Euroopas

Rivo Sarapik 09. juuni 2014, 11:02

Eestlastest omanikega pisibüroo teenuse pakkuja 1Office laieneb Londonisse ja plaanib teha sealt tulevikus enamuse käibest.

Eesti kapitalil põhinev äriteenuste ettevõte 1Office valmistab ette oma neljanda kontori avamist, Londonis, kirjutab 10. juunil ilmuv Äripäeva ajakiri Kinnisvara.

Ettevõtte praegune juht ja üks omanik Ivar Veskioja selgitab, et sinna suundumisel motiveerib idufirmade buum, mis lisaks büroopinnale toob nõudluse ka mitmesuguste tugiteenuste järele. Tulevikus peakski Suurbritanniast teenitama enamus grupi käibest.

Laienemine muudab ka ettevõtte juhtimist Eestis. Veskioja suundub Suurbritanniasse ja siinseks tegevjuhiks saab senine operatiivjuht Ragnar Everest. Hetkel tegutseb 1Office Eestis, Soomes ja Rootsis - alates augustist ka Suurbritannias.

Küsimustele vastab Ivar Veskioja.
Mille järgi Londoni laienemiseks valisite?
London on globaalselt atraktiivne äritegemise sihtkoht. Kiirelt kasvavad ettevõtted ja idufirmad vaatavad Euroopas esimesena just Londoni poole. Sealne äriteenuste turg ületab meie tänaste kontorite kogumahtu.
Euroopas oleme huvitatud ka Poolast, Saksamaast ja Norrast. Samuti liiguvad mõtted Venemaa ja Peterburi suunal, geograafiliselt on see loogiline samm, Euroopa Liidus on lihtsam Eesti ettevõttel loomulikult. Seevastu näiteks Läti ja Leedu turud on väikesed ning tiheda konkurentsi ja hinnasurvega, mistõttu seal kontorite avamisega me ei kiirusta.

Millised on sealsed plaanid ja ootused (nii klientide, turuosa, kui näiteks käibe osas)? Kui suureks turuks näete seda kujunevat?
Senistes asukohariikides Eestis, Soomes ja Rootsis moodustavad suurema osa klientidest Läänemere-äärsete riikide ettevõtted. Näiteks Tallinnas teenindame peamiselt Skandinaavia ja Baltikumi kliente. Londonis saab klientide päritolu olema globaalselt hajutatum.

Londonis büroohotelli me avama ei kiirusta, kuigi seal on tuntav globaalne idufirmade buum, mis koos majanduskkeskkonna paranemisega on viinud nõudluse kontoripindade järgi pakkumistest kõrgemaks. See peegeldub ka äripindade hindades. Büroohotelli kontorist hiljem avamine ei ole meie jaoks esmakordne, suuremad riskid võtame alles pärast turu paremat tundmaõppimist.
Sel aastal keskendume virtuaalkontori, raamatupidamise ja juriidiliste teenuste väljaarendamisele. Peamine suund on abistada mitteresidentidest kliente nende äri lihtsamaks tegemisel Londonis.

Prognoositavast turuosast protsentides rääkimine oleks suurustamine, kõikides valdkondades on Londonis mahud nii suured, et turuosa on komakohaga mõõdetav. Kui Tallinnas on kolm büroohotelli, siis Londonis üle 100. Eesti suurimad raamatupidamisettevõtted on 50 töötajaga, Suurbritannias on keskmise suurusega ettevõttel paarsada töötajat ja paarkümmend kontorit üle riigi. Esialgu ootame igal aastal vähemalt käibe kahekordistumist ning pikemas perspektiivis üheks suurima käibega kontoriks muutumist.

MIS ON MIS: 1Office Group
Asutatud: 2008. aastal
Valdkond: büroohotelli teenus
Omanikud: Ragnar Everest ja Ivar Veskioja
Käive 2013: 480 000 (kasv 100% võrreldes 2012. aastaga)
Käive 2014 (prognoos): 1 100 000
Kasum 2014 (prognoos): 165 000

TASUB TEADA: Büroohotell
Väikese - kuni 10 töökohta - büroo täisteenus, mis sisaldab lisaks kontoripinnale kõiki tugi- ja abipersonaliteenuseid, mida ettevõttel vaja läheb.

Sobib nii väiksemale või alustavale firmale kui ka suurele ettevõttele näiteks mõne osakonna ajutisteks tööruumideks.

Kui tavaliselt sõlmitakse büroopindade lepingud aastateks, siis büroohotellides saab ka päeva ja kuu kaupa teenust osta.

Tüüpklient on teenusettevõte, millel on kuni kümme töötajat. Enamasti pakutakse B2B teenuseid, tüüpilised on  IT-, konsultatsiooni-, turundus- ning personalivahendusettevõtted. Leidub filiaale ning välisomanduses ettevõtteid.

------

10. juunil ilmuv Kinnisvara kirjutab veel lisaks, kuidas maja välimusega firmat müüa, miks iga arendusprojekt ei müü ning kuidas rajada säästlik ärimaja ilma, et peaks selles pimedas istuma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    11. June 2014, 08:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing