Pevkur: peame tugevdama kagupiiri

Indrek Kald 11. juuni 2014, 15:27

Täna piirivalvuritega kagupiiril patrullkäigu teinud siseminister Hanno Pevkur ütles, et Eesti maismaapiiri paremaks kaitseks on lähitulevikus hädavajalik parandada maismaapiiri kontrollradade läbitavust.

"Piirivalvurid teevad igapäevaselt tänuväärset tööd Eesti territooriumi kaitsmisel ja salakaubavedajate tõkestamisel. Küll on aga hädavajalik investeerida looduses kulgeva piirijoone puhastamisesse, et piiril tööd tegevatel inimestel oleks võimalik oma tööd hästi teha ja raskendada salakaubavedajate ebaseaduslikku tegevust," märkis ta pressiteates.

Kolme päeva jooksul kohtus minister nii Valgas, Võrus kui ka Põlvas politseinikega ning arutas politseis toimuvat struktuurimuudatust, mille eesmärgiks on tõsta politseinike miinimumpalk 900 euroni ja suurendada välitööl osalevate politseinike ja piirivalvurite  arvu.

"On äärmiselt oluline, et nii politsei siseselt kui avalikkusele jagatav informatsioon muudatuste kohta oleks adekvaatne ja jõuaks iga politseinikuni võimalikult kiiresti. Loodan, et lisaks peadirektori ja prefektide poolt antavale infole saan anda oma panuse kinnitamaks nende muudatuste vajalikkust," ütles Pevkur.

Siseminister viibib Valga-, Võru ja Põlvamaal esmaspäevast kolmapäevani. Lisaks politsei ja päästemajade külastamisele on kohtumised ettevõtjate, maavanemate ning omavalitsusjuhtidega.

Eile toimus Võrus ka Kagu-Eesti tegevuskava töörühma esimene kohtumine. Kagu-Eesti tegevuskava peamiseks eesmärgiks on tõsta regiooni konkurentsivõimet, toetada ettevõtluse arengut ja seeläbi kasvatada inimeste sissetulekuid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. June 2014, 15:27
Otsi:

Ava täpsem otsing