Seebiooper börsifirmas

13. juuni 2014, 00:00

Tallinna börsil noteeritud ettevõtetest kõige kehvema tootlikkusega Arco Varas on 4. juulil oodata järjekordset seebiooperi mõõtu etendust. Eesmärgiks on seatud Toomas Tooli, Arvo Nõgese ja Stephan Balkini peletamine Arco nõukogust.

Isepäine Tool. 18,9% osalusega Toolist lahtisaamise siht on asja kõige intrigeerivam osa. Pehmelt öeldes isepäise tegutsemisviisiga Toolist vabanemine kergelt ei käi: väikeinvestorite huvidest ka teistes ettevõtetes vähe hoolinud Tool pole siidkinnastes toimetav mees.

Esimesena Eestis turu­manipulatsioonis süüdi mõistetud Tool pole ilmsesti pettunud mitte ainult Eesti riigis, mille kohus arvas heaks tema karistamisel arvesse võtta ka kohtualuse rahalist seisundit, vaid ka Arco Varas ja selle juhtkonnas. Viimati Arco Vara üldkoosolekul hääletusele pandud 3,5 miljoni uue aktsia emiteerimine 23 miljoni euro väärtuses jäi heakskiiduta selle­pärast, et suuraktsionärid Nõges ja Tooliga seotud Baltplast olid selle vastu.

Ka 9,9% osalusega Arvo Nõges pole papist poiss. Kui Tooliga pole Arco Vara juhataja Tarmo Sild otseselt karvupidi kokku minna julgenud, siis Nõges on koosolekul õiendadagi saanud. Nõges pole võlgu jäänud. Ta on teinud finantsinspektsioonile avalduse alustada tema ja/või Gamma Holdingu suhtes menetlust selgitamaks, kas Silla süüdistused siseinfo kasutamise ja/või mõjuvõimuga kauplemise kohta vastavad tõele.

Tooli “kartulimüügid”, millega seotud telefonivestluste üleskirjutusi on Äripäevast lugeda saanud, on tänaseks klassika. “Selle juhtkonnaga ei ole seal mitte midagi teha, raisk.”

Tooli suhe Arco Vara praeguse juhi Tarmo Sillaga on avalikkusele tundmata maa, ent Silla minevik seevastu teada.

Kriminaalne minevik. Kui Sild Arco Vara juhatajaks sai, viitas finantsinspektsiooni  juhatuse liige, praegune juht Kilvar Kessler ekspressiivselt Silla kuritegelikule minevikule. 2010. aastal riigikohtus koos eksminister Villu Reiljaniga Rävala kinnistu süüasjas süüdi jäänud Sild advokaadina enam töötada ei saa. “See on üsna räige usaldusevastane kuritegu,” lajatas Kessler.

Arco Vara nõukogu liikmetest Hillar-Peeter Luitsalust ja Richard Tomingast, kes Toomas Tooli arusaamist mööda teadsid turul palju lolli raha olevat, mis tulebki ära võtta, on tänaseks Arco nõukogus alles veel vaid Luitsalu.

Tema on ka üks neid, kellele aktsionärid on teinud ettepaneku uues nõukogus jätkata. Tomingas müüs aga eelmisel aastal Arco osaluse maha ja siirdus turvalisematele jahimaadele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. June 2014, 19:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing