Tartu Ülikool kuuendat aastat mainekaim

1321-aripaev 17. juuni 2014, 11:26

TNS Emori ülikoolide maineuuring kinnitas, et juba kuuendat aastat on Eesti mainekaim ülikool Tartu ülikool, mille tuntust hindas kõrgeks 81% vastajatest. Uuringus hinnatakse kõrgemalt kui varasemalt Tartu ülikooli lõpudiplomi hinnatust tööturul ning pakutava hariduse kvaliteeti.

Sarnaselt eelmisele aastale on kõige kõrgema spontaanse tuntusega ülikool Eestis Tartu ülikool, mida tervikuna nimetas 81% vastajatest. Tartu ülikooli maine peamisteks tugevusteks elanikkonnas on kõrgetasemelise hariduse pakkumine ja tööturul hinnatud lõpudiplom. „Tartu ülikooli õppe- ja teadustöö kvaliteeti on juba neljandat aastat kinnitanud rahvusvaheline ülikoolide edetabel Times Higher Education Ranking, kus püsime 3% maailma parimate ülikoolide hulgas ainukesena Baltimaades. Mul on hea meel, et juba kuuendat aastat tunnustavad ka eesti inimesed ülikoolis tehtavad tööd ning annavad läbi oma hinnangu meie tegevusele kvaliteedimärgi,“ rõõmustas Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik pressiteate vahendusel.

Uuringust selgub, et Tartu ülikooli mainekaks pidajate ring on lai, keskmisest veidi enam on nende seas kõrgharidusega inimesi ning juhte ja tippspetsialiste. „Leian, et see on tugevalt seotud ülikooli lõpudiplomi hinnatusega tööturul. Tartu ülikooli diplom on kvaliteet, mis tagab karjääri ja hea töökoha. Enda ümber ambitsioonikaid inimesi otsivad juhid ja tippspetsialistid teavad seda,“ rõhutas Hallik, viidates ka ülikoolis läbi viidud vilistlasuuringule, mis kinnitas, et Tartu ülikooli magistriharidus on väärt aluseks ise juhi või tippspetsialistina töötamisel – seda teevad nimelt 83% Tartu ülikooli magistritest.

Lisaks peetakse TÜ maine alustaladeks uuringu põhjal ülikooli usaldusväärsust (pakutav haridus vastab ootustele), teadmist, et ülikoolis pakutav haridus annab õpitaval erialal töötamiseks vajalikud teadmised ja oskused ning vilistlaste edukus ühiskonnas.

Ülikoolide mainepositsioonide kõrval kaardistati uuringu käigus ka Eesti õppevaldkondade üldine maine elanike hulgas. Viimasel neljal aastal muutumatuna püsinud populaarseimate õppesuundade esiviisik on kõik esindatud Tartu ülikoolis: arvutiteadused, tervishoid/arstiteadus, tehnikaalad, õigusteadus ning ärindus, majandus.

Ülikooli õppima asumise eas noored (15-24 a) eristuvad teistest sellega, et nende hulgas on keskmisest veidi kõrgem reaalteaduslike õppesuundade eelistamine nagu bioteadused (bioloogia, geneetika, botaanika), füüsikalised loodusteadused (sh füüsika, keemia), matemaatika ja statistika ning veterinaaria.

Uuring viidi läbi 15–74aastaste elanike seas käesoleva aasta 23. aprillist 14. maini. Uuringus osales 1000 inimest ja uuringut korraldati kuuendat aastat järjest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2014, 08:55
Otsi:

Ava täpsem otsing