Indrek Kald • 19. juuni 2014 kell 5:30

Eesti e-riigiga tutvub aastas üle 300 välisdelegatsiooni

Meie e-riigi lahendustega tutvumiseks külastab Eestit igal aastal rohkem kui 300 delegatsiooni.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Taavi Kotka sõnul on innovatsioon ja eestlaste igapäevane IKT-lahenduste kasutamine muutunud osaks Eesti mainest. "Teiste riikide huvi meie e-riigi lahenduste vastu on iga aastaga märgatavalt kasvanud," sõnas ta pressiteates.

Täna avab president Toomas Hendrik Ilves uue ja kaasaegse Eesti infoühiskonna parimaid praktikaid koondava e-estonia.com esitluskeskuse.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhi Taavi Lauri sõnul on neile kujunenud keskus igapäevaseks töövahendiks välisinvesteeringute Eestisse meelitamisel. "Välisinvestor soovib oma silmaga näha meie eeliseid ja edulugusid, mis on Showroomis hästi presenteeritud," sõnas ta.

E-estonia.com Showroomi projektijuhi Indrek Vimbergi sõnul on Eesti tarkade lahenduste väljatöötamisel maailmas esirinnas ja seda kogemust tuleb edasi anda ning realiseerida riigi mainekujunduses.

"E-estonia.com Showroom on suunatud eelkõige väliskülalistele ja rahvusvahelistele delegatsioonidele, kes saavad paaritunnise tutvustuse käigus ülevaate nutikast IT kasutusest Eesti ühiskonnas. Näiteks hästi levinud ID-kaardi ja mobiil-ID mitmekülgsest kasutusvõimalustest, e-valimissüsteemist ja start-up maastikust," lisas ta.

E-lahenduste kõrval saab keskuses näha ka nutikaid lahendusi erinevates majandusharudes, näiteks tööstuses.

Uue Showroomi eelkäija oli Eesti IKT Demokeskus, mis loodi 2009. aastal seitsme ettevõtte poolt: MicroLink, EMT, Elion, Microsoft, Santa Monica Networks, Datel ja Ülemiste City.

E-estonia.com Showroom asub Tallinnas Ülemiste Citys.

Hetkel kuum