Kes on pankurite unistuste tööandja?

Raido Neemre 19. juuni 2014, 20:29

USA investeerimispank Goldman Sachs on maailma finantssektori töötajate unistuste tööandja, selgub värskest uuringust.

JPMorgan tuli teisele kohale ning talle järgnes varahaldusettevõte Blackrock, selgub karjäärilehe eFinancialCareers avaldatud uuringust.

Raporti kohaselt oli enamlevinum põhjus Goldmani populaarsusele karjääri perspektiiv, millele järgnes ettevõtte reputatsioon.

Uuringus osalesid ligi 8800 professionaali finantssektorist üle maailma. Uuring kestis aprillist maini ning hõlmas selliseid rikke nagu USA, Suurbritannia, Singapur, Austraalia, Prantsusmaa ning Saksamaa.

„Meie uuringust selgub, et tööandjad, kellel on ette näidata ettevõtte stabiilsus ja ajalugu ning karjäärivõimalused, jäävad finantsprofessionaalidele suurema tõenäosusega silma. Tulemuseks on see, et ettevõtted on palju tugevamal positsioonil talentide ligimeelitamisel,“ märkis eFinancial Careers müügi- ja turundusdirektor George McFerran.

Raporti kohaselt on Goldman ja JP Morgan ühed vähesed investeerimispankade seas, kes ei ole oma töötajate arvu viimastel aastatel märkimisväärselt kahandanud ning kes on oma boonussüsteemi nihutanud rohkem sularaha andmise suunas ning vähendanud aktsiate osakaalu boonuspaketis, vastupidiselt Euroopa praktikale. 


Pingereas saavutas neljanda koha HSBC, millele järgnesid BNP Paribas, Deutsche Bank, Barclays ja Citigroup.

Ülemaailmses uuringus osalenutest märkis vaid 11% vastanutest, et nad ei otsi uut töökohta. Ülejäänud 89% sõnasid, et nad otsivad kas aktiivselt uut töökohta või on avatud uutele võimalustele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2014, 20:29
Otsi:

Ava täpsem otsing