Puhkepäev. Restorani D.O.M hõrgud maitsed ja kehv keeleoskus

20. juuni 2014, 00:00

Raekoja platsi kõige uuemaks söögikohaks on D.O.M – maitsva toidu, kuid veidras keeles kirja pandud menüüga restoran. Nüüdisaegse Euroopa köögiga, Prantsuse ja Aasia mõjudega, luksuslikult lihtne, tutvustab ta end koduleheküljel.

Suvisel ajal on Raekoja plats nagu üks suur rõngasrestoran, laud laua kõrval püüavad terrassid turiste. Terrassitaguseid restorane kokku lugedes läks arv üle kümne ja pole kindel, et mõni väiksem märkamata ei jäänud: Troika, Maharaja, Vana Toomas, Rae, Kaerajaan, Maikrahv, Balthasar, Karl Friedrich, Revalia, Liisu Juures, D.O.M.

Kodulinlased satuvad nendesse harva ja kui, siis pigem talvel kui suvel, mil agressiivsed “sisse­viskajad” ja flaierite jagajad nõudlikuma klientuuri eemale peletavad. Kuigi nende söögikohtade kohta kaldutakse arvama, et tegemist on turistilõksudega, kus kasum juhukliendilt kiirelt ja kergelt kätte saada üritatakse, andis uustulnuk D.O.M taas põhjust tõdeda, et mitte alati pole see nii.

Turvaline sisekujundus. D.O.M on sisekujunduselt rahulik, väärikas ja meeldiv, aga natuke igav – selliseid leidub igas Euroopa südalinnas. Hele

retromööbel on natuke vanemaks kulutatud ja kui liialt ei süvene, võiks arvata, et tegemist on vana ja sissetöötanud kohaga. Valgete linadega lauad hakkavad juba harulduseks muutuma, nii et ka see asjaolu tasub äramärkimist.

Menüü sobib sisekujunduse ja üldise stiiliga: turvaline valik, mis erilisi üllatusi ei paku. Aga enamasti süüaksegi seda, millega ollakse harjunud, nii et las need Caesari salatid, carpaccio’d, guljašid ja juustukoogid siis olla. Oma lihtsas luksuses pakub D.O.M lisaks laiatarbekaubale ka austreid, kalamarja, tuunikala, foie gras’d ja kammkarpe ning korraliku valiku värske lähenemisega pearoogasid.

Salatitest vaatasime mööda, suppe esindama valisime seene-cappuccino. Kohvijoogilt nime saanud supid on tavaliselt ka kohvijoogi mõõdus, aga D.O.Mi oma oli korralik taldrikutäis. Oma vahuse katte ja krõbedate köögiviljatšipsidega nägi see väga hea välja ja ka maitses hästi – sügavalt, tummiselt, just nii, nagu üks õige seenesupp peab maitsema.

Turukioski keelepruuk. Pearoogadest jättis eriliselt hea mulje veisefilee. Korralik paks lihatükk oli õrn ja mahlakas, küpsetatud just täpselt nii vähe, kui vaid hädasti vaja ning selle juurde kuuluv kaste oli erakordselt rikkalik. Lisandiks värvilised krõmpsud köögiviljad ja väikesed seened, mida küll õieti enam vaja poleks olnud.  Ka kulduim-tuuni steik oli tore roog, samuti täpselt küpsetatud, seest veel punane, väikesed lõhemarjaterakesed soolasust ja värvi lisamas. Mõlemad road olid mitte ainult maitsvad, vaid ka väga ilusad.

Aga magustoiduks valitud rabarberi tarte tatini kokkupanekult oli koka fantaasia üle võlli käinud. Ootaks nagu tagurpidikooki, mida see tarte tatin siis muidu tähendab, lauale tulid aga minikorvikesed rabarberikeedisega. Ilus küll, aga seekord mitte päris see, mida menüü lubas.

Menüü lubas üldse imelikke asju, küll tuunikala tatart ja pirrulauku, pardikoiva kohfit ja aliolit. Eks need oleksid pidanud olema tuunikala­tartar ja porrulauk, pardikoiva-confit ja aioli, kuid vähene keeleoskus oli andnud oma panuse. Midagi pole parata, turukioskite keelepruuk ei sobi kokku kalamarja, küünalde ja valgete laudlinadega. Lauahõbe kaotab kirjavigade paistel oma sära ja vein maitse, tuunikala läheb tuimaks ja arve tundub liiga suurena.

 

Maitseelamus

 • D.O.M

Aadress: Kinga 1, Tallinn
Telefon: 644 0707
Avatud: 9–24

Hinnang: 22
toit 8
teenindus 6
interjöör 8

põhiroogade hinnad: 16–24,50 eurot

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  19. June 2014, 16:23
  Otsi:

  Ava täpsem otsing