Puhkepäev. Suure-Jaani festival kutsub öisele rabakontserdile

20. juuni 2014, 00:00

Nagu kalendris liikumatud pühad, toimub igal aastal jaanipäeva aegu, täpsemalt 17.–23. juunini Suure-Jaani muusikafestival. Veel neli päeva vältava festivali raames on toimumas enam kui 20 ettevõtmist.

Suure-Jaani vallavanem Tõnu Aavasalu rõõmustab, et igal aastal toob festival endaga uued esinejad ning seniavastamata esinemispaigad.

Tänavusteks etteasteteks on välja valitud Tääksi vesiveski vaba­õhulava, Vanaõue puhkekeskus, Olustvere loss, Suure-Jaani õigeusu kirik, kohalik koolimaja, laululava ning mitmed muuseumid.

Looduse ja muusika sünergia. Festivali kulminatsioon on jaanilaupäeva öine rabakontsert, millest on kunstilise juhi, professor Andres Uibo sõnutsi saanud Suure-Jaani kaubamärk. Ettevõtmine on tuntud ka päikesetõusu- ja sookontserdi nime all ja toimub juba 12. korda kell 3 öösel Hüpassaare rabasaarel.

Pianist Martti Raide sõnutsi meelitab inimesi rabakontserdile janu elamusliku, lausa müstilise kogemuse järele, mis ürglooduse ja kõrgkultuuri sünergias tekib.

Raide hinnangul on Hüpassaare oma metsa ja raba piiril Eesti looduses üks ürgsemaid kooslusi, mis on aastasadu peaaegu muutumatuna püsinud.

Sel korral esinevad rabas orkestri saatel sopran Nadia Kurem, trompetist Indrek Vau ja Eesti Koolinoorte Segakoor (EKNS), dirigeerivad Peeter Perens ja Toomas Vavilov.

Kavas on 20. sajandi Eesti heliloojate laulud, Joseph Haydni trompetikontsert ning Griegi ja Mozarti muusika.

Eelmaik laulupeost. Päev enne rabakontserti, 22. juunil peetakse Suure-Jaani laululaval vaimulikku laulupäeva, mis on pühendatud organisti prof Hugo Lepnurme 100. sünniaastapäevale.

Vaimulikke laulupäevi korraldati Suure-Jaanis juba 1980ndatel, nüüd püütakse toonasest ülimenukast ettevõtmist taas traditsioon teha. Sel korral koguneb laululavale rohkem kui 30 koori üle terve Eesti, keda kuulama tulles on võimalik saada väike eelmaik peatsest suurest laulupeost.

Andres Uibo kinnitusel on muusika, mis jõuab festivalile,  väga heal tasemel. Klassikalist muusikat viljelevad ERSO, Rahvusmeeskoor, Moskva meeskoor Peresvet ning arvukad kammerkoosseisud (nt pianist Martti Raide ja bassilaulja Mati Palm).

Levimuusikat teevad Rock Hotel, Voldemar Kuslap ja Dagö. Nüüdismuusikat pakuvad 21. juunil Taavo Remmel ja Aare Tammesalu, kes põimivad kontrabassi- ja tšellomängu elektronmuusikaga.

Lisaks kontsertidele on festivali kavas ka igalõunased kohvikuprogrammid, ekskursioon ravimtaimehuvilistele, piknik ning jumalateenistus.

 

Festival

 • Suure-Jaani 17. muusikafestivali rabakontsert

23.06 kell 3 (öösel) rabakontsert Hüpassaare rabasaarel
Piletid: 10 eurot, festivalipass 25–35 eurot
Tasub teada: Rabakontserdile tasub kaasa võtta taskulamp, midagi sobivat istumise alla ning soe jook. Riietuda tuleks vastavalt ilmastikule. Kohal võiks olla vähemalt tund enne kontserti (kontserdipaika viivad Suure-Jaanist ka tasuta bussid).
http://muusikafestival.suure-jaani.ee/

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  19. June 2014, 16:29
  Otsi:

  Ava täpsem otsing