Maadevahetusekohtutee saab lõpu

25. juuni 2014, 07:37

Riigikohtu kriminaalkolleegium peaks sel nädalal langetama otsuse nn maadevahetuse kriminaalasjas süüdimõistetud ettevõtjatele ja poliitikutele.

Aprilli alguses tekkisid kriminaalkolleegiumi kolmeliikmelisel koosseisul põhimõttelist laadi eriarvamused, mistõttu anti kriminaalasi arutamiseks kriminaalkolleegiumi kogu koosseisule ehk kuuele kohtunikule, vahendas ERR uudisteportaal.

28. mail arutas kriminaalasja kriminaalkolleegiumi kogu koosseis ning otsus pidi kuulutatama 30 päeva jooksul. Riigikohtu pressiesindaja Liis Linn täpsustas Äripäevale, et otsust või määrust asja edasilükkamiseks on oodata hiljemalt 30. juunil.

Mullu suvel otsustasid riigiprokurörid Inna Ombler ja Laura Feldmanis, et nad ei vaidlusta kohtuotsust vaatamata sellele, et Tallinna ringkonnakohus mõistis kõikidele süüdistatavatele kergemad karistused kui taotlesid neile riigiprokurörid.

Ringkonnakohtu otsuse vaidlustasid riigikohtus Villu Reiljani (60), Ester Tuiksoo (48), Toomas Annuse (52), Kalev Kanguri (45), Tarmo Pedjasaare (45), Einar Vettuse (49) ja Tullio Libliku (48) ning juriidiliste isikutena süüdimõistetud firmade advokaadid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. June 2014, 13:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing