Eesti väike turg liitis Soome ettevõtted

Eliisa Matsalu 26. juuni 2014, 15:32

Kaks Soome meediaettevõtet otsustasid ühendada oma Eesti tütred A-meediagrupp OÜ ja Ühinenud Ajakirjad AS, kes annavad välja ajakirju Kodu & Aed, Diivan, TM Kodu & Ehitus, Tehnikamaailm, Kodutohter ja Cosmopolitan.

A-lehdet kontserni kuuluva A-meediagrupp OÜ ja Otavamedia kontserni kuuluva Ühinenud Ajakirjad ASi ühendamise põhjuseks on ühinenud ettevõtte tegevjuhi sõnul Eesti turu väiksus.

Tegelik liitumine leiab aset hiljemalt sügisel. Uue ettevõtte nimeks saab Ühinenud Ajakirjad AS ja omandus jaguneb vastavalt ühinevate ettevõtete käibeosakaalule (Otavamedia 60 %, A-lehdet 40 %).

Ühinenud ettevõtete tegevjuhina jätkab seni Ühinenud Ajakirjade ASi juht Marko Tamme. Tema sõnul oli ühinemise peapõhjus Eesti turu väiksus. ”Kui vaadata meediaettevõtete viimaste aastate kasuminäitajaid, siis kellelgi midagi rõõmustavat just ette näidata ei ole,” märkis Tamme. Lisaks aitas ettevõtete ühinemisele Tamme sõnul kaasa asjaolu, et mõlema ettevõtte omanikud on soomlased. ”Nad saavad ärieetilistest küsimustest ühtmoodi aru,” ütles ta.

Tamme lisas, et ettevõtete ühinemine on alles värske protsess, mistõttu ei saa tulevastest muudatustest isegi parima tahtmise juures täpsemalt rääkida. Lähikuudel kavatsetakse vaadata, kuidas kaks firmat liita ja kuidas ühisettevõte efektiivselt tööle panna. ”Kindlasti ilmuvad kõik ajakirjad edasi, selle pärast ei pea tellijad muretsema,” märkis Tamme. Samuti pole välistatud uute toodetega turule tulek. ”Mõtteid loomulikult on,” ütles Tamme, ent lisas, et praegu on uutest projektidest siiski vara rääkida.

Tamme sõnul peaks ühinenud ettevõte täie rauaga tööle hakkama septembri jooksul. Ta lisas, et Ühinenud Ajakirjad on seni Eestis suuruselt teise kirjastuse piirimail olnud, ent ühinemine A-meediagrupiga kindlustab seda positsiooni.

Kokku jääb ühinenud ettevõtte käive umbes 2,6 miljoni euro suuruseks, millest miljoni moodustab A-meediagrupp ja ülejäänu Ühinenud Ajakirjad. Turuliidri Ajakirjade Kirjastuse kinnipüüdmiseni on Tamme ütlust mööda veel pikk maa. „Olen kümme aastat Ühinenud Ajakirjades töötanud, võib-olla järgmise kümne aasta jooksul jõuame niikaugele,“ ütles ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. June 2014, 15:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing