Eurorahaga sündis Eestis 359 projekti

26. juuni 2014, 12:59

Eesti riigijuhtimise arendamiseks toetas Euroopa Sotsiaalfond Eesti ametnike ja ühenduste koolitamist, arendamist ning uuringute korraldamist aastatel 2007-2013 kokku ligi 7,3 miljoni euroga.

Rahaliselt kõige mahukam oli statistikaameti projekt 257 933 euroga, mis arendas rahvaloenduse metoodikat ja on osa eeltööst järgmise loenduse ettevalmistamiseks.

„Riigi eduka toimimise üks mõõde on selle heaks töötavad haritud inimesed, kes oskavad teha pikaajalisi plaane ja näevad suurt pilti. Nende projektide toel on paranenud teadmised ning avaliku sektori töö kvaliteet ning kasu sellest peab Eesti jaoks kestma kaua,“ ütles rahandusminister Jürgen Ligi.

Rahandusministeeriumi Euroopa Liidu struktuurivahendite ja välisvahendite osakonna juhataja asetäitja Urmo Merila sõnul on projektide iseloom ajas muutunud – need on muutunud sisukamaks ja tulemused rohkem käegakatsutavaks. „Näiteks võib tuua Põhja-Eesti Päästekeskuse ja MTÜ Eesti Naabrivalve pilootprojekt hädaabinupu väljatöötamiseks ja testimiseks, millest kasvas välja edukas teenus, mida kohalikud omavalitsused ja üksi elavate eakate perekonnad tarbivad,“ selgitas Merila.

Samamoodi tõi rahandusministeeriumi teatel reaalse kokkuhoiu siseministeeriumi projekt, kus aidati 13 kohalikus omavalitsuses kasutusele võtta elektrooniline dokumendihaldussüsteem. „See on lihtsustanud omavalitsuste tööd ning on samas aastate jooksul toonud kõigi Eesti omavalitsuste peale kokku rahalist võitu üle miljoni euro,“ lisas Merila.

Ühinemisprotsessi abistava projekti tulemusel moodustati Taebla, Oru ja Risti vallast Lääne-Nigula vald, jäätmehoolduskoostöö projektist kasvas välja MTÜ Harjumaa Ühisteenuste keskus, millega on liitunud kümme omavalitsust, ja mis tegelebki nüüd jäätmehoolduse korraldamisega.

Alates 2008. aastast on toetust saanud uuringud ja analüüsid, korraldatud on õppereise teistesse Euroopa riikidesse, põhiliselt Põhjamaadesse, Saksamaale ja Suurbritanniasse. Suur osa projektitaotlejaid olid ministeeriumid ja muud Tallinnas asuvad riigiasutused ja seetõttu läks kõige enam toetust Harjumaale.

Harjumaa projekte oli 154, mida toetati 4 048 838 euroga. Teisel kohal olid üle-eestilised koostööprojektid, kus taotleja ja projekti partnerid olid eri maakondadest, selliseid projekte oli 98, toetust maksti 2 47 317 eurot. Rahaliselt kõige mahukam oli statistikaameti projekt 257 933 euroga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2014, 12:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing