Puhkepäev. Kinorituaal Lasnamäel: popkorn kätte ja autosse filmi vaatama

27. juuni 2014, 00:00

Romantilise suveõhtu võib veeta näiteks autoga keset Lasnamäed, nimelt avati seal hiljuti drive-in-kino, mis pakub lisaks USA filmidele ka laia valikut Vene värsketest linateostest.

Juuni keskel Lasnamäe Centrumi parklas avatud kino taga on sama tiim, kes veab Viru keskuse katusel Katusekino. Eestvedaja Aivar Laane sõnul inspireeris neid kohavalikul soov proovida, kuidas toimib suvine n-ö filmifestival 120 000 elanikuga linnaosa südames.

Fookus värsketel filmidel. “Lasnamäel puudub kino ning filmide vaatamiseks tuleb sõita südalinna, ka muus osas meelelahutust elanike arvu vaadates napib. Pakume võimalust nautida suveromantikat ning värskeid filme,” selgitas Laan ning lisas, et tahetakse kasvatada ka kogukonna vaimu. “Kogu personal kohapeal on Lasnamäe mitmekeelsed tublid ja toredad noored.”

Lähiriikides regulaarselt toimivaid autokinosid pole, on projektid ja ühekordsed üritused. Kas on ka väike ärevus, kuidas Eesti kinopublik selle formaadi vastu võtab? “Esimese nädalavahetuse külastamise alusel küll ei saaks väita, et huvi ei oleks, huvi on suur ning tagasiside positiivne. Formaat on laiale massile arusaadav, tihti on üllatutud, kui hea kvaliteediga tuleb kinoheli FM-sageduselt,” sõnas Laan.

Programm keskendub värsketele filmidele ning umbes 30–40 protsenti neist on asukohta ja kliente arvestades Vene filmid. “Filmidel on alati eesti- ja venekeelsed subtiitrid, film linastub ise originaalkeeles,” lausus Laan. Näiteks täna õhtul saab vaadata  tunnustatud USA draamat “Ohtlik sõit”, homme aga idanaabrite komöödiat “Millega tegelevad mehed”.

Piletil parkimiskohta kirjas pole. Kes ees, see mees, et endale meeliskoht valida. “On vabadus liigutada oma auto sinna kuhu tahad, peaasi, et on korrektselt reastatud. Ise soovitaks vaadata kõige tagumistest ridades, kuna siis on vaade kõige avaram,” märkis Laan.

Kinoturul ruumi küll. Tundub, et kinosid tuleb juurde kui seeni pärast vihma – alles hiljuti avati uued filmimekad Viimsis ja Pärnus. Ruumi näib aga uutele tulijatele turul veel olevat. “Huvitavatele projektidele on alati ruumi, siinne publik tegelikult proovib ja katsetab uusi lahendusi meelsasti,” kostis Laan. “Ise tunnen Tallinnas puudust regulaarsest kureeritud arhiivikinost. Selline on näiteks Londonis British Film Institute’i (BFI) juures ja laiendab kohalikku filmiteadlikkust ning linastab maailmakino klassikat ja aegumatuid filmipärleid.”

 

Drive-in-kino

 • Tasub teada

Hooaeg: 13. juunist 7. septembrini, filme näidatakse reedeti, laupäeviti ja pühapäeviti
Algusaeg: juunis algavad filmid kl 23.30, juulis 23.30 ja 23, augusti lõpus ja septembri alguses toimub esimene seanss juba kl 21, teine 23 või 23.30
Pilet: 15 eurot auto kohta
Tasub teada: platsile mahub kuni 120 autot, heli kuuleb autoraadio kaudu spetsiaalselt eraldatud FM-sageduselt. Seansside eel ja ajal saab kohvikust osta meelepärast suupistet.
www.driveinkino.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  26. June 2014, 19:28
  Otsi:

  Ava täpsem otsing