Wall Streeti fondihaldur loobus tööst ja hakkas kunstnikuks

Mait Kraun 26. juuni 2014, 22:18

Nelson Saiers, kes on investeeringute juht firmas Saiers Capital LLC, loobub oma töökohast ning alustab karjääri kunstnikuna. Tema rolli hakkab asendama firma asutaja Jason Adler.

Ettevõtte looja Adler palkas Saiersi 2010. aastal ning 2011. aastaks oli Saiers juba investeerimisosakonna juht. Saiersi juhtimisel  suurenesid firma varad nelja aastaga 110 miljonilt dollarilt 688 miljonini. 2013. aastal anti firmale ka Saiersi nimi.

Nüüd loobus Saiers oma heast töökohast ning pühendab ennast kunsti tegemisele. Ei Adler ega Saiers pole avalikkusele lahkumise osas kommentaare andnud.

Nelson Saiers sai doktorikraadi matemaatikas 23-aastaselt. Tema töid eksponeerival kodulehel on kirjas, et maalide tegemisel lähtub ta matemaatilistest seaduspärasustest.

„Nelson Saiersi kunst saab inspiratsiooni erinevatelt elualadelt – filosoofiast, kreeka mütoloogiast, malest ja isegi tänapäevasest hip-hop kultuurist. Ta kujutab neid alasid matemaatika kaudu ning tõlgib ideed sümboliteks ja metafoorideks,“ kirjutab koduleht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. July 2014, 11:02
Otsi:

Ava täpsem otsing