Maksuamet avastas kahtlase toiduõliäri

1321-aripaev 27. juuni 2014, 11:25

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna töötajad tõkestasid mais arvatava ulatusliku käibemaksukelmuse toiduõli hulgikaubanduses. Esialgseil andmeil jäi riigile maksudena laekumata üle 900 000 euro.

Maksu- ja tolliameti uurijad koos politsei- ja piirivalveameti kiirreageerijatega pidasid mais kuriteos kahtlustatavana kinni 13 inimest ning kuulasid üle veel kaks kahtlustatavat. Harju maakohus võttis prokuröri taotlusel vahi alla kaks arvatavat kuritegeliku ühenduse liiget, kuritegelikku ühendusse kuulus kahtlustuse kohaselt vähemalt 17 inimest.

Kahtlustuse järgi kasutas hulgimüüja aprillist 2013 kuni aprillini 2014 käibemaksu tagastusnõuete suurendamiseks kuritegeliku ühenduse kontrolli all olevaid vari- ja puhverettevõtteid, mida oli Eestis ja teistes ELi riikides registreeritud vähemalt 22.

Kauba ühendusesisesel soetamisel rakendati varifirmasid, mille nimel müüdi kaup edasi puhverettevõtetele ning jäeti müügist tekkinud käibemaksukohustus täitmata. Kaup müüdi puhverettevõtete nimel edasi hulgimüüjale, mis omandas esitatud arvete alusel sisendkäibemaksu mahaarvamise õiguse ning suurendas sellega oma tagastusnõudeid.

Läbiotsimistel 15 kahtlustatava tegevus- ja elukohtades leiti ja võeti muu hulgas ära üle 130 000 euro sularaha.

Kriminaalasjas on esitatud kahtlustus kokku 21 inimesele ja ühele ettevõttele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2014, 11:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing