Tööstustoodang jätkab kasvuteel

1321-aripaev 02. juuli 2014, 08:35

Tööstusettevõtted tootsid mais 2% rohkem toodangut kui eelmise aasta mais. Toodang suurenes nii töötlevas tööstuses kui ka mäetööstuses ja energeetikas.

Statistikaamet teatas, et jaanuarist alates püsis töötlev tööstus eelmise aasta sama perioodiga võrreldes stabiilses 1–6% kasvus. Mais toodeti 2% rohkem toodangut kui aasta varem samas kuus.

Toodang ületas eelmise aasta maikuu taseme pooltes tööstusharudes. Enim mõjutas toodangu mahu suurenemist toiduainete, puidu ja kütteõlide tootmise kasv. Toodang vähenes elektroonika- ja metalltoodete ning elektriseadmete tootmises.

Välisturule müüdi mais 69% kogu töötleva tööstuse toodangust. Võrreldes eelmise aasta maiga vähenes toodangu müük ekspordiks korrigeerimata andmetel 8%, müük kodumaisele turule suurenes 1%. Ekspordi languse peapõhjuseks oli mulluse maiga võrreldes veerandi võrra vähenenud elektroonikatoodete müük, mis mõjutas oluliselt kogu tööstusettevõtete ekspordi näitajat.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti tänavu mais tööstuses kokku 1% rohkem toodangut kui aprillis, töötlevas tööstuses aga sama palju kui aprillis.

2013. aasta maiga võrreldes toodeti elektrit 5% vähem ja soojust 12% rohkem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    02. July 2014, 08:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing