Aktsionärid napilt raha kaasamise poolt

07. juuli 2014, 00:00

Reedel peetud Arco Vara erakorralisel aktsionäride koosolekul hääletasid väikeaktsionärid kahe suurema osaniku vastuseisust hoolimata aktsiakapitali kaasamise poolt. Arvo Nõges, Toomas Tool ja Stephan Balkin jätkavad nõukogus.

Möödunud kuul napilt aktsionäride heakskiiduta jäänud pea 2,5 miljoni euro kaasamine sai heakskiidu, mille poolt oli 67,27% kohal viibinud aktsionäridest ja vastu hääletas 32,73% osanikest.

Et otsust vastu võtta, oli tarvis kahte kolmandiku häälteenamust, mistõttu võib öelda, et otsusel said üsna napilt määravaks just väiksemate aktsionäride hääled.

Hääletusele pandud ettepanek kutsuda Arco Vara nõukogust tagasi Arvo Nõges, Toomas Tool ja Stephan Balkin ja asendada nad mänguasjaärimehe Sven Karjahärmi ja väikeaktsionär Jaanus Hellatiga aktsionäridelt heakskiitu ei saanud.

Selle poolt oli 57,85% aktsionäridest, vastu 32,75% ja erapooletuks jäi 9,4% osanikest. Et otsust vastu võtta, läinuks taas kord vaja kahe kolmandiku häälteenamust.

Ajalehe kommentaaride jagamisest keeldunud Arco Vara juht Tarmo Sild alustas koosolekut tõdemusega, et esindatud aktsiate arv oli tublisti üle 4 miljoni, ehk veidi enam kui 90% kõigist aktsiatega esindatud häältest. Koosolekul oli esindatud 207 aktsionäri hääl. “Peast rääkides on see osalemise rekord IPOst saati,” toonitas ta avasõnas.

Hiljem saadetud börsiteates märkis Sild, et ettevõtte juhatuse järgmine eesmärk on saavutada aktsiakapitali edukas tõstmine.

Nõges süüdistab kehva karmat. Oma nõukogu tooli säilitanud suuraktsionär Arvo Nõges ütles Äripäevale, et Arco Vara karma on rikkunud liiga suured ambitsioonid. Nõgese hinnangul pole Arco Vara juhatus teinud halba tööd, kuid tema sõnul saaks veelgi paremini.

Küsimuse peale, kas aktsionäride survel võib juhatus kunagi tagasi astuda, vastas Nõges, et kuigi nõukogu paneb paika juhatuse, pole selline stsenaarium välistatud.

Ehkki koosolekul oli esindatud rekordarv häältest, siis tavapäratult suurt rahvasumma koosoleku saali kokku ei tulnud. Paljud väikeaktsionärid olid lihtsalt teinud juhatusele volituse enda eest hääletada.

 

Tasub teada

 • Arco Vara kaasab 3,5 miljonit eurot

Koosolekul osales 207 aktsionäri, esindatud oli 4 273 309 aktsiat. Registreerumisprotsent oli 90,12%.
Otsustati emiteerida 3,5 mln uut aktsiat nominaalväärtusega 0,7 eurot, suurendades aktsiakapitali 2,45 mln euro võrra.
Uued aktsiad lastakse välja hinnaga 1 euro ehk ülekursiga 0,3 eurot. Seega tahetakse kaasata kokku 3,5 miljonit eurot.
aktsiakapitali uueks suuruseks saab 5 769 194 eurot.
aktsiate märkimise eesõigus kuulub aktsionäridele, kes on kantud aktsionäride nimekirja 7. augusti seisuga.
aktsiate märkimise periood kestab 8.–29. augustini. Juhatusel õigus märkimata jäänud aktsiad tühistada.

Allikas: Arco Vara

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. July 2014, 21:03
  Otsi:

  Ava täpsem otsing