Mehhiko möödub autotootmises Brasiiliast

Raido Neemre 07. juuli 2014, 21:47

Mehhiko valmistub esimest korda enam kui kümne aasta järel hõivama Brasiilia koha Ladina-Ameerika peamise autotootjana. Edule aitavad kaasa uute tehaste avamised, mis tulevad ekspordi suurenemisest USA-sse.

Mehhiko on Brasiiliat edestanud selle aasta esimesel kuuel kuul ning  prognooside kohaselt peaks nende edu jätkuma terve 2014. aasta jooksul,  hindavad IHS Automotive konsultandid.

Mehhiko edule aitab kaasa USA automüügi  kiireim kasv viimase kaheksa aasta jooksul ning Brasiilia turu jahtumine.

“Tuul puhub meie purjeis. Inimesed räägivad energia ja telekomitööstuse edust Mehhikos, kuid autotööstusest saab selle riigi ikoon,” märkis PricewaterhouseCoopersi esindaja Luis Lozano.

Brasiilias on autotoodang sellel aastal kukkunud 17% võrra. Selline langus annab edu Mehhikole ja lennutab riigi maailma autotootjate hulgas 7. kohale. Esirinnas asuvad Hiina ja USA.

Brasiilia teatas täna, et juunis kukkus autotootmine aastatagusega võrreldes 32% ning eksport kukkus 52%. Mehhiko teatas autotootmise 7,9% kasvust juunis võrreldes aastatagusega; eksport kasvas 2,1% võrra.

Sellised muudatused peegeldavad suurimate autotootmisturgude olukorda. Brasiilias toodetud autod ja veokid on kõrgeid tööjõukulusid ja makse arvesse võttes eksportimiseks liiga kallid ning seega lähevad need müügiks peamiselt kohalikul turul.

Mehhiko tehased ekspordivad kaheksa igast 10st autost, mida nad toodavad ning enam kui pool toodangust eksporditakse USA-sse.

LMC Automotive analüütikud ennustavad, et Mehhiko säilitab kõrget kohta aastatel 2016-2021 kuni Brasiilia taas koha üle võtab.

Selleks ajaks peaks kahe riigi kombineeritud autotoodang ulatuma 8,83 miljoni autoni aastas, mis on 38% võrra enam kui 2013. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. July 2014, 08:36
Otsi:

Ava täpsem otsing