USA aktsiaturgudel võib pidu jätkuda

Juhan Lang 07. juuli 2014, 16:34

Täna tasapisi laekuma hakkavad börsiettevõtete tulemused võivad järjest rekordeid alistanud USA aktsiaturgudele veelgi hoogu juurde lisada.

Tulemuste hooaja otsa teeb homme lahti USA alumiiniumitootja Alcoa, teiste seas avaldab reedel kvartalitulemused ka USA suurim kodulaenude andja Wells Fargo & Company.

Citigroupi USA aktsiate peastrateeg Tobias Levkovich ütles uudistekanalile CNBC, et seni on tootlused olnud väga head ja enamasti on neid toetanud kasumite või eeldatava kasumi kasv.

„Meil on vaja, et juhtkonnad ütleksid kvartalistatistikas, et nad on rahul väljavaadetega,“ rääkis ta. „Hea uudis on see, et eelteateid on vähem kui eelmises kvartalis ja nad paistavad olevat teise kvartali numbritega suhteliselt rahul. Tegelik küsimus seisneb selles, kui palju nad annavad juhiseid aasta teiseks pooleks.“

Levkovichi sõnul ootavad nad teises kvartalis ettevõtete ligi 7% kasumite kasvu. „Võib vaielda, et turg juba peegeldab seda,“ selgitas ta ja lisas, et aasta teiseks pooleks hindab panga konsensus 10% kasumite kasvu.

Äriinfoagentuuri Thomson Reutersi andmetel oodatakse Wall Streetil S&P 500 indeksi teise kvartali puhaskasumi kasvu 6,1%. Kõige nõrgemat esitust oodatakse finantssektorilt, mille kasumi languseks prognoositakse 2,7%. Parimat tulusust oodatakse seevastu tehnoloogiasektorilt, millelt oodatakse 12,3% kasumite kasvu.

Kui kasuminumbrid peaksid pettumuse valmistama, siis Levkovichi hinnangul on tulemustest veelgi olulisem tulevikunägemus. „Meie nägemuses saavad majandusandmed olema suhteliselt head,“ ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. July 2014, 10:20
Otsi:

Ava täpsem otsing