Rõivas ja Hollande rääkisid julgeolekust

08. juuli 2014, 15:29

Täna Pariisis kohtunud peaminister Taavi Rõivas ja Prantsusmaa president Fran?ois Hollande arutasid võimalusi muuta NATO liitlasvägede kohalolek meie regioonis püsivamaks.

Peaminister Rõivas tänas presidenti prantslaste panuse eest Balti õhuturbemissiooni, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Rõivas märkis, et ootused septembris toimuvaks NATO tippkohtumiseks on kõrged ning eestlaste soov on saada liitlastelt, sealhulgas prantslastelt püsivamat tuge. “Meie soov on, et liitlaste kohalolek regioonis muutuks nähtavamaks ja püsivamaks,” rääkis Rõivas. 

Peaministri sõnul teeb muutunud julgeolekuolukorras eestlastele muret Prantsusmaa plaan müüa kaks Mistral-klassi dessantlaeva Venemaale. Rõivas toonitas, et dessantlaevade müük Venemaale avaldab selget mõju Euroopa julgeolekule.

Rõivas ja Hollande rääksid ka Euroopa Liidu ühismissioonist Kesk-Aafrika Vabariigis. Peaminister Rõivas kinnitas, et Eesti võtab liitlassuhetesse panustamist väga tõsiselt.

Teiste teemadena oli jutuks ka eelseisev Euroopa Liidu Ülemkogu kohtumine ja institutsioonide kõrged juhikohad. Arutati ka ettevalmistusi tuleva nädala Ülemkoguks, kus suure tõenäosusega arutatakse nn kolmanda ringi sanktsioonide vajalikkust Venemaale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. July 2014, 08:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing