Saksa eurominister sanktsioonide suhtes skeptiline

Sirje Rank 08. juuli 2014, 19:08

Saksamaa Euroopa Liidu asjade minister Michael Roth ütles täna Tallinnas, et Saksamaa on valmis toetama majanduslikke sanktsioone Venemaa suhtes, kuid eelistab hoida kommunikatsioonikanalid lahti ja jätkata eelkõige diplomaatilisi jõupingutusi.

Roth rõhutas, et rahvusvahelise õiguse rikkumist Venemaal ei ole võimalik aktsepteerida. "Kuid pikas perspektiivis ei ole Euroopas Venemaaga vastandudes rahu ega jõukust," ütles Roth. Ta märkis, et ei näe kriisi lahenduse võimalust ilma Venemaa konstruktiivse panuseta.

Sanktsioonide koha pealt jäi Roth skeptiliseks, mööndes, et see on väga emotsionaalne küsimus nii Venemaaga piirnevates riikides kui ka Saksamaal.

"Küsimus pole selles, kes sanktsioonidest kõrgemat hinda maksab. Minu jaoks on küsimus selles, kas uute kolmanda etapi meetmetega on võimalik saavutada paremat tulemust," ütles ta.

Lõhestunud Ukraina jaoks näeb Roth lahendust konstitutsioonilises protsessis, millel on föderatsiooni elemendid ning mis kaasab dialoogi kõik osapooled.

Rothi sõnul näitab Ukraina kriis, et Euroopa Liidul tuleb oma naabruspoliitika üle vaadata ja paindlikumaks muuta. Leida partneritele muid atraktiivseid pakkumisi, mis arvestavad ka teiste riikide pakkumistega. Et riik nagu Ukraina ei oleks valiku ees, kas EL või Venemaa. Saksamaa, Poola ja Prantsusmaa välisministrid on juba esitanud oma ettepanekud ELi naabruspoliitika ümbervaatamiseks ja debati käima lükanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. July 2014, 19:29
Otsi:

Ava täpsem otsing