Samsungi paremad päevad on möödas?

Raido Neemre 08. juuli 2014, 19:00

Samsung hoiatas, et nende ärikasum võib teises kvartalis langeda viimase kahe aasta madalaimale tasemele, kuna ettevõte maadleb lisaks teistele väljakutsetele ka nutitelefoni turu langusega.

Ettevõte teatas täna, et nende ärikasum langeb teises kvartalis tõenäoliselt 24,5% võrreldes aasta varasemaga 7,12 miljardile dollarile. Langus tuleneb nutitelefonituru kasvu aeglustumisest, kehvast tahvelarvutite müügist ja tugevamast wonist.

“Samsung seisab silmitsi tõeliselt keerulise olukorraga ja kui nad ei vii kiiresti mingeid muudatusi ellu, siis kestab selline olukord veel pikka aega,” märkis Technalysis Research asutaja ja analüütik Bob O'Donnell.

“Samsung on keskendunud riistvarale, kuid nad vajavad alternatiivi. Järgmise aasta või kahe jooksul saavutab riistvara turg oma tipphetke ja kui nad selleks ajaks ei paku tarkvara ja teenuseid, siis on neil suur probleem,” lisas ta. 

Ettevõtte globaalne nutitelefoni turuosa kukkus esimeses kvartalis esimest korda viimase nelja aasta jooksul 31,2%-le varasemalt 32,4-lt aasta varem, selgub uuringufirma Strategy Analytics andmetest.

Samsugi lai tootevalik, seda nii kallite kui odavamate toodete klassis on olnud ettevõtte peamine eelis konkurentide eest.

Analüütikute kohaselt peaks ettevõte aga oma toodangut uuendama, mis aitaks taas kaasa ka müüginumbrite tõusule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. July 2014, 19:21
Otsi:

Ava täpsem otsing