Väinamere Liinid: osaleme kindlasti

09. juuli 2014, 00:00

Praamihanke enampakkumisele kutsutud kaheksast Eesti ettevõttest on kinnitanud osalemist praegune käitleja Väinamere Liinid, plaanides lähiaastatel hankida ka vähemalt ühe uue laeva.

“Osaleme kindlasti,” ütles Äripäevale Väinamere Liinide juhataja Urmas Treiel. “Kellega koos ja mis vormis osaleme, seda ei ole veel otsustanud.”

Treiel hindab Väinamere Liinide eeliseks meeskonda ning pikaajalist kogemust. “Miinuseks on see, et ettevõttest ja laevaliiklusest on üritatud teha tonti,” ütles Treiel. Tema sõnul jääb kohati mulje, et käitlejaks soovitakse ükskõik keda peale tänase liinioperaatori.

“Mingil põhjusel otsustas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium poolteist aastat tagasi laevu siiski mitte osta, kuigi lepingud olid allakirjutamiseks laual,” ütles Treiel.

Saarte Hääle teatel plaanib Treieli juhitav ettevõte lisaks olemasolevatele praamidele lähiaastatel võtta kasutusele veel vähemalt ühe laeva, kui mitte isegi kaks.

Konkurendid kaarte ei ava. Viking Line on praamihankes osalemisest kindlameelselt loobunud. Ettevõtte tegevjuhi Inno Borodenko sõnul on Viking Line’i seitse laeva Läänemerel hõivatud, mistõttu nad ministeeriumi konkursil ei osale.

Borodenko lisas, et Saaremaa Laevakompanii on teinud aastatega tõsise töö ja väga kiiresti arenenud arvestatavale rahvusvahelisele tasemele. “Uutel tulijatel on konkurentsi pakkumine väga keerukas,” märkis Viking Line’i juht.

Hankele kutse saanud Kihnu Veeteed teatas, et ei soovi sel nädalal oma plaane avalikkusele edastada. Kommentaaridest keeldusid esialgu ka Tallink Grupp ja laevaehitusfirma Baltic Workboatsi juht Margus Vanaselja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    08. July 2014, 19:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing