9. juuli 2014 kell 13:02

Tartu eelarvesse laekus 57% tuludest

2014. aasta esimesel poolaastal laekus Tartu linna eelarvesse tulusid 70,1 miljonit eurot, mis moodustab 57% tulude eelarvest, teatas Tartu linnavalitsus.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on see parim majanduskriisijärgse aasta. „Esimese poolaasta põhjal võib julgelt väita, et näiteks tulumaksu laekumine ületab käesoleval aastal esmakordselt kriisieelset tipptaset.“ Samas lisas Klaas, et liigseks optimismiks pole põhjust, sest Eesti esimese kvartali majanduskasv oli negatiivne ning kogu aasta majanduskasvu prognoose korrigeeritakse pidevalt allapoole.

„Euroala 2013. aasta majanduskasv oli negatiivne ning kuigi käesolevaks aastaks prognoositakse juba positiivset kasvu, ei ole riskid veel kadunud,“ lisas Klaas.

Põhitegevuse tulusid laekus 59,5 miljonit eurot ehk 57% eelarvest. Suurim tuluallikas on Tartus üksikisiku tulumaks, mis moodustab ligi poole kõikidest põhitegevuse tuludest. Füüsilise isiku tulumaksu laekus 28,4 miljonit eurot ehk 51% eelarvest.

Tulumaksu laekumine oli 8,2% suurem kui eelmisel aastal. Maksutulusid kokku laekus 29,2 miljonit eurot ehk 51% eelarvest. Maamaksu laekumine oli 0,4 miljonit eurot ja kohalikest maksudest (reklaamimaks, teede ja tänavate sulgemise maks, parkimistasu) laekus kokku samuti 0,4 miljonit eurot. Toetusi põhitegevuseks saadi 22 miljonit eurot ehk 67% eelarvest. Kaupade ja teenuste müügist laekus 8 miljonit eurot ehk 53% eelarvest.

Põhitegevuse kulud olid 51,5 miljonit eurot ehk 51% eelarvest. Suurimad väljaminekud olid hariduse valdkonnas. Põhitegevuse tulude ja kulude vahe oli 8 miljonit eurot.

Investeeritud on 10,9 miljonit eurot ehk 37% eelarvest. Ligi 7,5 miljonit eurot on läinud Tartu idapoolse ringtee ehituseks. Enamik investeeringutest - 7,5 miljoni eurot - on tehtud Euroopa Liidu struktuurifondide ja muude toetuste arvel.

2014. aasta esimese kuue kuu tulud olid 7,7 miljonit eurot suuremad kui kulud. 30. juuni seisuga oli linna raha jääk 12 miljonit eurot.

Hetkel kuum