Puhkepäev. “Üks kohtumine”: Pariisi seebiooper

11. juuli 2014, 00:00

Öeldakse, et armastuses ja sõjas on kõik lubatud, ent film “Üks kohtumine” näitab, et vähemasti armastuse puhul pole pea ees õnneotsingutele tormamine alati ainuõige lahendus.

Filmist “1 + 1” tuntud Fran?ois Cluzet kehastab edukat advokaati Pierre’i, kel on kaks last ning armastav abikaasa. Raamatumessi lõpetamispeol kohtab ta kaunist Elsat (Sophie Marceau), kes on populaarne kirjanik ja kolme last kasvatav üksikema. Ta on igas mõttes vabameelne hing, kes lustib vabal ajal 25aastase kauni noormehega ning tõmbab kanepit. Kohtumine Pierre’iga aga muudab tema elu.

Juhus või saatus? Eelnev kõlab kui sisututvustus mõnele Türgi seebiooperile ? ent eks mõningaid seebikate elemente sellest ka tegelikult leiab. Näiteks armastus esimesest silmapilgust. Peategelaste vaheline keemia on ilmselge, nad ei suudagi enam muust mõelda kui teineteisest.

Nad kohtuvad läbi juhuse – või saatuse – korduvalt ja korduvalt. Samas ei taha nad isegi telefoninumbreid vahetada, teades, mis see kaasa võib tuua. Filmis saab näha ka edasivaateid sellest, milliseks võiks armuafäär kujuneda, kuid siis tuuakse vaataja tagasi eelnevasse hetke. See kõik oli vaid armastajate mõttekäik.

Lakooniline suhe ei saa muidugi igavesti kestma jääda. On kaks alternatiivi, anda kiusatusele järele või loobud teisest inimesest täielikult. Mida aeg edasi, seda selgem on, kuhu suunas suhe tüürib. Nad lihtsalt ei suuda kirele selga pöörata.

Tunnistan, sentimentaalsed heietused pole minu jaoks. Korralikest näitlejatöödest hoolimata tahtsin vahepeal üle kino­saali hõigata, et võtkem end nüüd kokku ja otsustagem ära, mis saab. Elsa ja Pierre’i ergutamise asemel hakkas mul hoopis kahju mehe naisest ja lastest. Milles nemad süüdi on?

Ootamatu lõpp. Romantiliste filmide lõpplahenduste ennustamiseks pole selgeltnägijat vaja. Need on üldiselt etteaimatavad ja ühetaolised. Siin aga läksin veidi alt. Lõpp oli ootamatu, ent sidus filmi tervikuks. Ilmselt pani ka vaatajaid oma suhetele teise pilguga vaatama.

Kui ma oleks lahkunud veerand tundi enne filmi lõppu, oleksin ilmselt hindeks pannud neli tärni, nüüd aga kuus. Tõsi, paremas punktisaagis on süüdi ka võluv prantsuse keel, Pariisist rääkimata.

 

Hinnang

  • “Üks kohtumine”

Hinnang: 6

Režissöör: Lisa Azuelos
Osatäitjad: Fran?ois Cluzet, Sophie Marceau, Lisa Azuelos jt.
Kinodes alates: 4.07

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. July 2014, 21:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing