Suur samm üleilmse tubakamonopoli suunas

Juhan Lang 11. juuli 2014, 14:16

Reynolds American ja Lorillardi ühinemiskõnelused on lõppjärgus, liites suuruselt teise ja kolmanda USA tubakatootja ja mõjutades Euroopa rivaale, kirjutab Financial Times.

Tehing mõjutab ajalehe teatel Suurbritannia rivaale British American Tobaccot (BAT), millel on 42% osalus Reynoldsis ja ettevõtet Imperial Tobacco, mis on lubanud soetada osaluse uues ühendettevõttes. Kui ettevõtted peaksid ühinema, teeb see nende turuväärtuseks 56 miljardit dollarit.

Reynolds, Lorillard ja BAT on juba kokku leppinud tehingu hinna ja läbi rääkimas viimastes üksikasjades, nagu mis sigareti kaubamärgid ja tootmisrajatised kartellikahtluse leevendamiseks kõrvaldatakse.

Juba aasta alguses alanud läbirääkimised kolme ettevõtte vahel on Financial Timesi teatel viimastel päevadel intensiivistunud ja osapooled loodavad tehingust teatada juba järgmisel nädalal. Samade allikate teatel siiski tehingu õnnestumise eest veel pead anda ei saa ja kõnelused võivad ka läbi kukkuda.

Reynoldsi toodete sekka kuuluvad kaubamärgid Camel, Kool ja Pall Mall. Lorillard on tuntud Mavericki, Old Goldi ja Kenti sigarettide poolest ehkki enam kui 80% Lorillardi käibest tuleb Newport mentoolisigarettidelt.

USA on 90 miljardi dollari suuruse aastakäibega maailma üks suurimaid tubakaturge, kuigi see number kahaneb kiirusega 3% aastas. Turuosalt jäävad Reynolds ja Lorillard maha vaid gigandile Altria, mis hõivab läbi oma Philip Morrise USA divisjoni pea poole sealsest sigarettide turust.

Ainuüksi firma Marlboro sigarettidel on turuosa umbes 44%, samal ajal kui näiteks Imperial Tobacoo hõivab vaid 3% USA turust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. July 2014, 13:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing