Wells Fargo kasvatas kasumit, aga väljavaade kesine

Mait Kraun 14. juuli 2014, 15:35

USA suuruselt neljanda panga Wells Fargo hüpoteeklaenudega seotud käive langes teises kvartalis 39 protsenti. Laenude maht vähenes ning pank otsib uusi teenimisvõimalusi.

Pank suutis ootuste kohaselt oma kasumit tõsta, peamiselt tänu investeeringutele aktsiatesse ning võlakirjadesse. Analüütikute sõnul on aga pangal raske järgmistes kvartalites oma tulemusi korrata.

Vaatamata kasumi kasvule on hüpoteeklaenude turu kokkukuivamine pannud Wells Fargole surve peale ning paranemist ei ole tõenäoliselt oodata. Reedel langesid panga aktsiad 0,4 protsenti.

USAs on hüpoteeklaenude maht langenud 15 kuud järjest, sest laenuintressid on tõusnud ning nõudlus kodulaenude järele langenud, vahendab Reuters.

Wells Fargo finantsjuht John Shrewsberry ütles, et uusi kodusid osteti kevadel võrreldes eelmise aastaga vähe. „Kodulaenu turg on nõrgem kui me arvasime,“ ütles Shrewsberry.

Teises kvartalis teenis pank 5,42 miljardit dollarit kasumit, mis teeb 1,01 dollarit aktsia kohta. Eelmise aasta samas kvartalis teenis pank 5,27 miljardit kasumit.

Panga käive oli 21,1 miljardit, eelmise aasta samal ajal oli käive 21,4 miljardit dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. July 2014, 15:35
Otsi:

Ava täpsem otsing