ATEA kasvab jõudsalt

15. juuli 2014, 08:40

IT-taristu ettevõtte AS Atea käive Eestis oli 2014. aasta esimesel poolaastal üle 8 miljoni euro, teatas firma.

„Meie kindel suund on nii ettevõtte kui ka müügitulemuste stabiiline kasv. Kindlasti kasvab Atea kiiremini kui Eesti majandus, aga usun, et ka kiiremini kui IT-valdkond Eestis tervikuna,“ ütles Atea Eesti tegevjuht Ruslan Štšerbjuk.

Kui 2013. a esimesel poolaastal ulatus Atea müügitulu Eestis 7,5 miljoni euroni, siis käesoleva aasta samal perioodil kasvas see 7% ehk 8,1 miljoni euroni. Kõige suurema käibekasvuga segment käesoleva aasta esimesel kuuel kuul oli turva- ja nõrkvoolusüsteemide osakonna hooldusteenuste müük (50%). Sellele järgnes arvutitöökohalahenduste- ja teenuste müük (24%).

Atea 2013. aasta käive oli 16,1 miljonit eurot. 2014. aasta eesmärk Eestis on tegevuskäibe suurendamine 18 miljoni euroni. Eesmärgi saavutamiseks suurendatakse teenuste käivet ja tuuakse turule uusi lahendusi.

Toetamaks pikaaegseid eesmärkide, milleks on turuosa kasv 20 protsendini, nimetas Atea Eesti nõukogu uueks juhatuse liikmeks juhi Toivo Ehasalu, kelle peamiseks vastutusalaks on turva- ja nõrkvoolusüsteemide valdkonna arendamine.

Atea on suurim infotehnoloogiliste lahenduste ja teenuste pakkuja kõigis Põhjamaades ja Baltiriikides. Ateal on kokku 84 kontorit, mis on esindatud Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Ateas on kokku üle 6500 töötaja, kellest rohkem kui pooled on sertifitseeritud spetsialistid. Atea kontserni kogukäive 2013. aastal ületas 2,65 miljardit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. July 2014, 08:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing