15. juuli 2014 kell 5:54

Kaitseväe nurjunud ettemaks

Riigikontrolli seni avaldamata auditi järgi maksis kaitsevägi 2012. aasta juulis mereväe lipulaeva Admiral Pitka remondi eest NATO Support Agencyle 3,2 miljonit eurot ette, kuid aasta hiljem kanti laev teenistusest maha ja lammutati, kirjutas Eesti Päevaleht.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja Peeter Kuimet ütles, et laeva remontimise nägi ette eelmine, 2009. aastal kinnitatud arengukava, mistõttu tehti ka ettemakse. Otsus Admiral Pitka mahakandmise kohta tehti tunduvalt hiljem ja nüüd on tehtud ettemakset kavas kasutada teiste mereväe laevade hoolduseks.

Ta lisas, et 2013. aasta alguses vastu võetud uus kaitseväe arengukava nägi kulude optimeerimiseks ette, et targem on jätta teenistusse ainult Sandown-klassi miinijahtijad ning seega arvati Admiral Pitka teenistusest välja ja läks tänavu kevadel Balti laevaremonditehases lammutamisele.

Kaitseväe pressiesindaja kapten Arvo Jõesalu sõnul on ette makstud raha kindlas kohas ning selle eest regenereeritakse mereväe laev Wambola, mille kohta on leping sõlmitud ja hange käimas.

Loe lisa Eesti Päevalehest.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum