Tartu linn sõlmis elektriostulepingud

15. juuli 2014, 13:01

Tuleval aastal ostab Tartu linn tänavavalgustuse OÜ-lt Baltic Energy Services ning linna asutustele tagab elektrienergia Eesti Energia AS.

Linnavalitsus teatas, et elektrit ostetakse 2015. aastal börsihinnaga ja pakkujad tegid marginaali (teenustasu) pakkumuse. Baltic Energy Services pakkumus sisaldas müüja teenustasu 0,60 eurot/MWh ja Eesti Energia ASiga sõlmitakse raamleping elektrienergia ostmiseks marginaaliga 0,66 eurot/MWh (mõlemad hinnad ilma käibemaksuta).

„Tartu linna elektrihankes oli sel aastal esimest korda sees tingimus, et ostetavast elektrienergia kogusest peab iga kuu moodustama vähemalt 20% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrienergia. See võib viia elektrihinna üles, kuid kokkuvõttes on elektrimüüjate pakutav marginaal linna jaoks isegi soodsam kui sel aastal,“ kommenteeris abilinnapea Kajar Lember.

Riigihanke eeldatav kogumaht oli 18 300 MWh ning see oli jaotatud kahte ossa: tänavavalgustus (7400 MWh) ning linna koolid, lasteaiad ja muud asutused (10 900 MWh).

Mõlemas hankes esitati kuus pakkumust. Ostetava elektrienergia maht sõltub tegelikust tarbimisest ning linnal ei ole kohustust eeldatava kogumahu ulatuses elektrit osta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. July 2014, 13:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing